Протесты в Германии: около 160 000 человек В воскресенье более 100 000 человек вышли на демонстрацию в Берлине против совместного голосования ХДС/ХСС и «Альтернативы для Германии» (АдГ) в Бундестаге об ужесточении миграционной политики. Протесты также имели место во многих других

dailyblitz.de 3 часы назад

Według organizatorów protestów w stolicy Niemiec, w demonstracji wzięło udział choćby 250 tys. uczestników, podczas gdy spodziewano się około 20 tys. demonstrantów. Rzecznik policji powiedział, iż w demonstracji wzięło udział ok. 160 tys. osób. Publicysta Michel Friedman, który na znak protestu opuścił CDU kilka dni temu, w swoim wystąpieniu na początku berlińskiej demonstracji określił AfD jako „partię nienawiści”. Friedman nazwał „niewybaczalnym błędem” fakt, iż chadeckie partie CDU i CSU głosowały razem z AfD za surowszą polityką migracyjną.

Ludzie wyszli na ulice również w wielu innych miastach. W Saarbrücken pojawiło się około 15 tys. demonstrantów, a w Kilonii policja mówiła o 13-14 tys. uczestników. Policja w Ratyzbonie poinformowała, iż w niedzielne popołudnie na ulice wyszło 20 tys. osób, aby zaprotestować przeciwko rasizmowi i polityce azylowej chadecji. Już w sobotę w kilku miastach odbyły się protesty. Według policji w Hamburgu było około 65 tys. osób, a w Essen około 14 tys. Demonstracje odbyły się również m.in. w Lipsku, Stuttgarcie, Brunszwiku.

Według organizacji Campact, która była odpowiedzialna za organizację protestów, w weekend w całych Niemczech na ulice wyszło prawie 700 tys. osób demonstrujących przeciwko AfD. W środę Bundestag większością głosów poparł wniosek chadecji o wprowadzenie stałych kontroli na niemieckich granicach państwowych. Udało się to dzięki głosom izolowanej dotychczas AfD, co wywołało oburzenie części niemieckiej opinii publicznej i polityków. Jednak w piątek projekt ustawy w sprawie ograniczenia imigracji nie uzyskał większości w niemieckim parlamencie.

Protesty w Niemczech są wyrazem niezadowolenia części społeczeństwa z polityki migracyjnej rządu i partii politycznych. Według danych z 2022 roku, w Niemczech mieszkało około 14,8 mln cudzoziemców, co stanowi około 17,5% populacji kraju. Niemcy są jednym z najbardziej otwartych państw w Europie, jeżeli chodzi o imigrację, ale ostatnio rząd zaczął wprowadzać суровe prawo imigracyjne, aby ograniczyć napływ cudzoziemców.

AfD, która jest partią skrajnie prawicową, jest znana ze swoich anty-imigranckich i nacjonalistycznych poglądów. Partia ta od kilku lat zdobywa coraz większe poparcie w Niemczech, zwłaszcza wśród młodych i wykształconych ludzi. Jednak AfD jest również krytykowana za swoje rasistowskie i ksenofobiczne wypowiedzi, co powoduje, iż partia ta jest postrzegana jako zagrożenie dla demokracji i praw człowieka w Niemczech.

Protesty w Niemczech są wyrazem niezadowolenia społecznego z polityki rządu i partii politycznych. Ludzie wyszli na ulice, aby wyrazić swoje niezadowolenie z polityki migracyjnej rządu i partii politycznych, oraz aby zażądać zmian w prawie imigracyjnym. Protesty w Niemczech są również wyrazem solidarności z cudzoziemcami, którzy są ofiarą rasizmu i ksenofobii w Niemczech.

W Niemczech protesty są częstym zjawiskiem, zwłaszcza w sprawach politycznych i społecznych. Protesty są wyrazem demokracji i wolności słowa, które są zasadniczymi wartościami demokratycznego państwa. Protesty w Niemczech są również wyrazem społecznej odpowiedzialności i uczestnictwa w życiu politycznym kraju.

Read more:
Protesty w Niemczech: Około 160 tys. osób demonstrowało w niedzielę w Berlinie przeciwko wspólnemu głosowaniu CDU/CSU i Alternatywy dla Niemiec (AfD) w Bundestagu w sprawie zaostrzenia polityki migracyjnej. Protesty odbyły się również w wielu innych miastach Niemiec, gdzie w weekend na ulice wyszło prawie 700 tys. osób demonstrujących przeciwko AfD.

Читать всю статью