CZEGO OCZEKIWALI OBYWATELE FEDERACJI ROSYJSKIEJ PO 17 MARCA?

wiernipolsce1.wordpress.com 5 месяцы назад
CZEGO OCZEKIWALI OBYWATELE FEDERACJI ROSYJSKIEJ PO 17 MARCA?

.

O ataku terrorystycznym w „Crocus City” w kontekście wcześniejszych zamachów, o SWO oraz o zakończonych wyborach prezydenckich

.

Najnowsze informacje na temat ataku terrorystycznego na obwodnicy Moskwy:

zginęło około stu osób; ranni – ponad stu;

Nie było 4-5 terrorystów, ale znacznie więcej: cała jednostka specjalna.

Oceniając emocjonalnie to wydarzenie, nie znajdziemy odpowiedzi na pytanie: „Kto dopuścił się tej zbrodni i dlaczego?” Tutaj trzeba użyć głowy.

Na początek warto spróbować znaleźć odpowiedzi na następujące pytania:

– Jaka jest główna różnica pomiędzy Biesłanem, Nord-Ost i Crocus City? Czy dlatego, iż w dwóch pierwszych przypadkach typ terrorysty był całkowicie jasny, a w ostatnim – absolutnie nie?

(Łączy ich to, iż według świadków „ten język nie był nasz”);

– Dlaczego ataku terrorystycznego w Crocus City nie dokonano przed np. wyborami prezydenckimi, ale po – kiedy ludzie już głosowali?

– Czy istnieje związek między atakiem terrorystycznym w Crocus a porażką PMC Wagnera ze śmiercią Jewgienija Prigożyna?

– Czy istnieje związek – i jakiego rodzaju – pomiędzy atakiem terrorystycznym w Crocus City a śmiercią Aleksieja Nawalnego?

– Czy istnieje związek pomiędzy atakiem terrorystycznym w Crocus, próbami Zachodu wciągnięcia Rosji w wojnę z NATO a nieuniknioną drugą falą mobilizacji obywateli Rosji do strefy SWO?

– Co zwykle dzieje się w społeczeństwie, w którym opozycja polityczna jest całkowicie tłumiona, a za nieostrożne słowo można trafić do więzienia na wiele lat?

– Co zwykle dzieje się w kraju, w którym władzy absolutnie nie można zastąpić środkami konstytucyjnymi? (I takie pragnienie rośnie nie tylko w społeczeństwie, ale także w samych „elitach”)…

– Jakich pierniczków obywatele Rosji oczekują od grupy rządzącej w Rosji po triumfalnych dla tej grupy wynikach wyborów prezydenckich?

Ci, którzy chcą włączyć myślenie, mają inne pytania… Spróbujmy jednak odpowiedzieć chociaż na te powyżej.

https://t.me/vladimirlepehin/1872

(tłum.PZ)

Od tłumacza dla przypomnienia:

Atak terrorystyczny na Dubrowce,
– to wzięcie zakładników na Dubrowce w Moskwie, które rozpoczęło się 23 października i trwało do 26 października 2002 roku, podczas którego grupa 40 uzbrojonych bojowników czeczeńskich pod dowództwem Mowsara Barajewa pojmała i przetrzymywała przez trzy dni zakładników spośród pracowników, widzów oraz obsady aktorskiej musicalu „Nord-Ost” – 916 osób w budynku Centrum Teatralnego.

W środę, 23 października o godzinie 21:05 pod budynek Centrum Teatralnego podjechały trzy minibusy z uzbrojonymi bojownikami i wjechały w budynek. Główna grupa Abubakara zajęła salę koncertową i wzięła 916 osób jako zakładników. Według władz rosyjskich celem ataku terrorystycznego było naruszenie bezpieczeństwa publicznego, zastraszenie ludności oraz wywarcie wpływu na władze Federacji Rosyjskiej w celu podjęcia decyzji o wycofaniu wojsk z terytorium Republiki Czeczeńskie.

W wyniku zorganizowanej przez FSB akcji uwolnienia zakładników przeprowadzonej przez siły specjalne Centrum Specjalnego Przeznaczenia FSB zginęli wszyscy terroryści przebywający w tym czasie w budynku, a większość zakładników została uwolniona. Ogółem, według oficjalnych danych, spośród zakładników zginęło 130 osób (według organizacji publicznej Nord-Ost zginęły 174 osoby)

więcej: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%83%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B5

https://ya.ru/video/preview/3220688295010909531

Akt terrorystyczny w Biesłanie,

wzięcie zakładników w szkole nr 1 w mieście Biesłan (Osetia Północna), dokonane przez terrorystów rankiem 1 września 2004 r. podczas uroczystego apelu z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Przez dwa i pół dnia terroryści przetrzymywali w zaminowanym budynku w najtrudniejszych warunkach ponad 1100 zakładników (głównie dzieci, ich rodziców i pracowników szkoły), pozbawiając ludzi choćby minimalnych naturalnych potrzeb.

Trzeciego dnia około godziny 13:05 w sali gimnastycznej szkoły doszło do eksplozji, a później wybuchł pożar, który spowodował częściowe zawalenie się budynku. Po pierwszych eksplozjach zakładnicy zaczęli uciekać ze szkoły, a siły Centrum Specjalnego Przeznaczenia Federalnej Służby Bezpieczeństwa (ЦСН ФСБ) rozpoczęły szturm. W chaotycznej strzelaninie, w której uczestniczyli także cywile, zginęło 27 terrorystów (czterech, w tym dwóch zamachowców-samobójców, zginęło przed atakiem między 1 a 3 września ). Jedyny wzięty żywcem terrorysta Nurpasza Kułajew został aresztowany, a następnie skazany przez sąd na dożywocie.

Chociaż większość zakładników została uwolniona podczas ataku, w ataku zginęło 314 zakładników, w tym 186 dzieci. W sumie, włączając ratowników, zginęły 333 osoby, a co najmniej 783 zostało rannych o różnym stopniu ciężkości.
Straty gospodarcze spowodowane atakiem terrorystycznym przekroczyły 34 miliony rubli. Szamil Basajew publicznie wziął na siebie odpowiedzialność za zorganizowanie ataku, publikując 17 września 2004 r. oświadczenie na stronie internetowej czeczeńskich separatystów „Kavkaz Center”.

Od 2022 r. śledztwo w sprawie ataku terrorystycznego wszczętego przez Prokuraturę Generalną 1 września 2004 r. pozostaje otwarte. Śledztwo w sprawie okoliczności ataku prowadziło kilka niezależnych komisji, grup eksperckich i organizacji społecznych, ale wiele okoliczności, w tym rzeczywista liczba terrorystów, możliwa ucieczka wielu z nich, działania rządu podczas negocjacji i szturm na budynek, a także przyczyny ograniczonych i sprzecznych relacji w mediach są przez cały czas kwestionowane. Część komentatorów uważa, iż ​​przyczyną śmierci zakładników była akcja ich uwolnienia.

Atak terrorystyczny w Biesłanie był ostatnim z serii ataków terrorystycznych dokonanych w Rosji w 2004 roku, po których kierownictwo polityczne kraju przeprowadziło szereg poważnych reform legislacyjnych. W szczególności odwołano wybory gubernatorskie, utworzono Izbę Społeczną, Krajowy Komitet Antyterrorystyczny oraz „Komisję ds. poprawy sytuacji społeczno-gospodarczej w Południowym Okręgu Federalnym”.

wiecej: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D1%80%D1%80%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82 %D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%B0%D0%BA%D1%82_%D0%B2_%D0%91%D0 %B5%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B5

https://ya.ru/video/preview/11985602915485365606

https://dzen.ru/video/watch/64f49a0ee40b06158e767835?f=d2d

Читать всю статью