«Эта статья подвергнута цензуре: как «бороться с ............» (видео)

grazynarebeca5.blogspot.com 10 месяцы назад

"Jeśli czytasz media establishmentu, możesz dojść do wniosku, iż Izrael i jego najbardziej zagorzali zwolennicy toczą poważną bitwę o zmierzenie się z nową falą antysemityzmu na Zachodzie. Artykuł za artykułem mówi się nam, jak Izrael i zachodniożydowskie organy przywódcze domagają się naszego zaniepokojenia i oburzenia z powodu wzrostu liczby antyżydowskich incydentów nienawiści" – mówi autor trzech książek o konflikcie izraelsko-palestyńskim, Jonathan Cook.

Jonathan Cook, dziennikarz mieszkający w Nazarecie i laureat Specjalnej Nagrody Dziennikarskiej im. Marthy Gellhorn, wyjaśnia w poniższym artykule, iż "walka toczona przez Izrael i jego partyzantów polega na wywróceniu do góry nogami znaczenia słów i wartości, które reprezentują. Jest to walka o zmiażdżenie solidarności z narodem palestyńskim i pozostawienie go bez przyjaciół i nagiego przed izraelską kampanią ludobójstwa".

Jak "walka z antysemityzmem" stała się tarczą dla izraelskiego ludobójstwa.

autorstwa Jonathana Cooka.

Zachodnie stolice nie traktują już Izraela jak państwa, aktora politycznego zdolnego do mordowania dzieci, ale raczej jako świętą sprawę. Tak więc każdy sprzeciw musi być bluźnierstwem"

Organizacje takie jak Community Security Trust w Wielkiej Brytanii i Anti-Defamation League w USA sporządzają obszerne raporty na temat nieustannego wzrostu antysemityzmu, zwłaszcza od 7 października, i ostrzegają, iż pilnie potrzebne są działania.

Niewątpliwie istnieje realne zagrożenie antysemityzmem, i jak zawsze pochodzi ono w dużej mierze ze strony skrajnej prawicy. Działania Izraela – i jego fałszywe twierdzenie, iż reprezentuje wszystkich Żydów – tylko podsycają ten proces.

Ta panika moralna jest jawnie samolubna. Odwraca naszą uwagę od naglących, aż nazbyt konkretnych dowodów na to, iż Izrael popełnia ludobójstwo w Gazie – takie, które wymordowało i okaleczyło dziesiątki tysięcy niewinnych ludzi.

Zamiast tego przekierowuje naszą uwagę na wątłe twierdzenia o pogłębiającym się kryzysie antysemityzmu, którego namacalne skutki wydają się ograniczone i na co dowody są aż nazbyt wyraźnie przesadzone.

W końcu wzrost "nienawiści do Żydów" jest prawie nieunikniony, jeżeli przedefiniujesz antysemityzm, jak to ostatnio zrobili zachodni urzędnicy poprzez nową definicję Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście, aby uwzględnić antypatię do Izraela – i to w momencie, gdy Izrael wydaje się, choćby przed Trybunałem Światowym, dokonywać ludobójstwa.

Logika Izraela i jego zwolenników jest mniej więcej taka: o wiele więcej ludzi niż zwykle wyraża nienawiść do Izraela, samozwańczego państwa narodu żydowskiego. Nie ma powodu, by nienawidzić Izraela, chyba iż nienawidzi się tego, co on reprezentuje, czyli Żydów. Dlatego antysemityzm rośnie.

Ten argument ma sens dla większości Izraelczyków, dla ich zwolenników i dla przytłaczającej większości zachodnich polityków i nastawionych na karierę dziennikarzy establishmentu. To znaczy: ci sami ludzie, którzy interpretują wezwania do równości w historycznej Palestynie – "od rzeki do morza" – jako żądania ludobójstwa Żydów.

Piosenkarka Charlotte Church, na przykład, została oskarżona o antysemityzm przez media establishmentu po tym, jak "propalestyńska przyśpiewka" miała na celu zebranie pieniędzy dla dzieci w Gazie głodujących z powodu izraelskiej blokady pomocy. Obraźliwa piosenka zawierała słowa "Od rzeki do morza", wzywające do wyzwolenia Palestyńczyków spod dziesięcioleci izraelskiego ucisku.

W weekend kanclerz Jeremy Hunt po raz kolejny zasugerował, że marsze wzywające do zawieszenia broni są antysemickie, ponieważ rzekomo "zastraszają" Żydów. W rzeczywistości Żydzi są widoczni na tych marszach. Miał na myśli syjonistów, którzy usprawiedliwiają rzeź w Gazie.

Podobnie, po przytłaczającym zwycięstwie George'a Gallowaya w wyborach uzupełniających "dla Gazy" w Rochdale w zeszłym tygodniu, reporter BBC skrytykował byłego posła Partii Pracy Chrisa Williamsona za użycie słowa "ludobójstwo" do opisania działań Izraela.

Reporter obawiał się, iż termin ten "może obrazić niektórych ludzi", mimo iż Światowy Trybunał uznał oskarżenie o ludobójstwo za wiarygodne.

Upiorne zjawisko

Ale ambicja tych izraelskich fanatyków sięga znacznie głębiej niż tylko odchylenie. Wygląda na to, iż przywódcy Izraela i większość jego obywateli nie wstydzą się swojego ludobójstwa, podobnie jak ich zagraniczni poplecznicy.

Jeśli moje kanały w mediach społecznościowych są jakąkolwiek wskazówką, rzeź w Gazie nie wprawia tych apologetów w zakłopotanie, ani choćby nie daje im do myślenia. Wydaje się, iż rozkoszują się swoim poparciem dla Izraela, podczas gdy świat patrzy na to z przerażeniem.

Zakrwawione ciało każdego palestyńskiego dziecka i oburzenie, jakie wywołuje u gapiów, podsyca ich przekonanie o własnej nieomylności. Okopują się, nie wycofują się.

Wydaje się, iż znajdują oni dziwne pocieszenie – a choćby pocieszenie – w gniewie i oburzeniu szerszej opinii publicznej z powodu unicestwienia tak wielu młodych istnień.

Odzwierciedla to bardzo dokładnie reakcję izraelskich urzędników na werdykt Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, iż istnieje prawdopodobny przypadek, iż Izrael popełnia ludobójstwo w Strefie Gazy.

Jak wojna Izraela z Gazą obnażyła syjonizm jako ludobójczy kult Read More "

Wielu obserwatorów zakładało, iż Izrael będzie starał się udobruchać sędziów i światową opinię publiczną poprzez złagodzenie swoich okrucieństw. Nic bardziej mylnego. Przeciwstawiając się sądowi, Izrael stał się jeszcze bardziej bezczelny, o czym świadczy jego przerażający atak na szpital Nasera w zeszłym miesiącu i śmiertelny atak na Palestyńczyków próbujących dotrzeć do konwoju z pomocą humanitarną w zeszłym tygodniu.

Zbrodnie wojenne Izraela – transmitowane na każdej platformie mediów społecznościowych, w tym przez jego własnych żołnierzy – są jeszcze bardziej widoczne niż przed orzeczeniem Światowego Trybunału Sprawiedliwości.











Zjawisko to wymaga wyjaśnienia. Wygląda upiornie. Ale ma wewnętrzną logikę, która rzuca światło na to, dlaczego Izrael stał się emocjonalną kulą u nogi dla wielu Żydów, zarówno w kraju, jak i za granicą, a także dla innych.

Nie chodzi tylko o to, iż Żydzi i nie-Żydzi, którzy silnie podpisują się pod ideologią syjonizmu, identyfikują się z Izraelem. Sięga jeszcze głębiej. Są całkowicie zależni od światopoglądu – od dawna kultywowanego w nich przez Izrael i przez ich własnych przywódców społeczności, jak również przez zachodni establishment zagarniający ropę naftową – który umieszcza Izrael w centrum moralnego wszechświata.

Zostali wciągnięci w coś, co wygląda bardziej jak sekta – i to bardzo niebezpieczna, jak ujawniają okropności Gazy.

Albatros, a nie sanktuarium

Twierdzenie, które zinternalizowali – iż Izrael jest koniecznym schronieniem w przyszłych czasach kłopotów ze strony rzekomo wrodzonych, ludobójczych impulsów nie-Żydów – powinno było runąć im na głowę w ciągu ostatnich pięciu miesięcy.

Jeśli ceną za zapewnienie – posiadanie "na wszelki wypadek" – jest rzeź i okaleczenie wielu dziesiątek tysięcy palestyńskich dzieci oraz powolna głodyzacja kolejnych setek tysięcy, to ta nie jest warta zachowania.

To nie jest sanktuarium; Jest to albatros. To jest plama. Musi odejść, zostać zastąpiony czymś lepszym dla Żydów i Palestyńczyków w regionie – "od rzeki do morza".

Dlaczego więc ci izraelscy partyzanci nie byli w stanie dojść do konkluzji tak moralnie oczywistej dla wszystkich innych – a przynajmniej dla tych, którzy nie są podporządkowani interesom zachodniego establishmentu?

Ponieważ, jak wszystkie sekty, zagorzali syjoniści są odporni na autorefleksję. Nie tylko to, ale ich rozumowanie jest z natury okrężne.

Izrael, twór syjonizmu, nie jest w najmniejszym stopniu zainteresowany dostarczeniem rozwiązania problemu antysemityzmu, jak twierdzi. Wręcz przeciwnie. Żywi się antysemityzmem i go potrzebuje

Izrael, twór syjonizmu, nie jest w najmniejszym stopniu zainteresowany dostarczeniem rozwiązania problemu antysemityzmu, jak twierdzi. Wręcz przeciwnie. Żywi się antysemityzmem i go potrzebuje.

Antysemityzm jest jego siłą napędową, powodem istnienia Izraela. Bez antysemityzmu Izrael byłby zbędny, nie byłoby potrzeby istnienia go jako sanktuarium.

Kult by się skończył, a wraz z nim niekończąca się pomoc wojskowa, specjalny status handlowy z Zachodem, miejsca pracy, grabież ziemi, przywileje oraz poczucie ważności i ostatecznej ofiary, które pozwala na dehumanizację innych, nie tylko Palestyńczyków.

Podobnie jak wszyscy prawdziwi wyznawcy, izraelscy partyzanci za granicą – którzy z dumą nazywają siebie "syjonistami", ale teraz naciskają na platformy mediów społecznościowych, aby zakazały używania tego terminu jako antysemickiego, ponieważ cele ruchu stają się bardziej przejrzyste – mają zbyt wiele do stracenia z powodu wątpliwości wobec siebie i wspólnoty.

Walka z antysemityzmem oznacza, iż nic innego nie może mieć pierwszeństwa – choćby ludobójstwo. To z kolei oznacza, iż nie można uznać większego zła, choćby masowego mordowania dzieci. Nie można dopuścić do tego, aby na pierwszy plan wysunęło się żadne większe zagrożenie, jakkolwiek naglące i jakkolwiek pilne.

A żeby utrzymać wątpliwości na dystans, trzeba wygenerować więcej antysemityzmu – więcej rzekomych zagrożeń egzystencjalnych.

Rasizm w nowej odsłonie

W ostatnich latach największą trudnością, przed jaką stanął syjonizm, było to, iż prawdziwi rasiści – na prawicy, często u władzy w zachodnich stolicach – służyli również jako najsilniejsi sojusznicy Izraela. Swoje tradycyjne rasistowskie ideologie – które kiedyś karmiły antysemityzm i mogą być ponownie – ubrali w nowe szaty: jako islamofobię.

W Europie i Stanach Zjednoczonych muzułmanie są nowymi Żydami.

Przesiedlone palestyńskie dzieci czekają na jedzenie w Rafah, Strefa Gazy, 19 lutego 2024 r. (Mohammed Abed/AFP)

Co jest idealne dla Izraela i jego partyzantów. Rzekoma "globalna, cywilizowana wojna" – ideologiczna przykrywka dla usprawiedliwienia dalszej dominacji Zachodu na bogatym w ropę Bliskim Wschodzie – zawsze stawia Izrael, regionalnego psa szturmowego, po stronie aniołów, zdecydowanie obok białych nacjonalistów.

Ponieważ Izrael i jego apologeci nie mogą zdemaskować prawdziwych rasistów i antysemitów u władzy, muszą stworzyć nowych. A to wymagało zmiany definicji antysemityzmu nie do poznania, aby odnosiła się do tych, którzy sprzeciwiają się kolonialnemu projektowi dominacji, z którym Izrael jest głęboko zintegrowany.

W tym odwróconym do góry nogami światopoglądzie, który dominuje nie tylko wśród izraelskich partyzantów, ale także w zachodnich stolicach, doszliśmy do nonsensu: odrzucenie izraelskiego ucisku Palestyńczyków – a teraz choćby ludobójstwa na nich – jest rzekomo ujawnieniem się jako antysemita.

Palestyńczycy odczłowieczeni

Dokładnie w takiej sytuacji znalazła się w zeszłym miesiącu Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ ds. sytuacji praw człowieka na okupowanych terytoriach palestyńskich, po tym, jak skrytykowała prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

W konsekwencji Izrael ogłosił, iż zakazuje jej wjazdu na terytoria okupowane w celu rejestrowania naruszeń praw człowieka.

Przypisywanie antysemityzmu motywacji Hamasu ma na celu wymazanie tych wielu, wielu dekad ucisku

Warto jednak zauważyć, iż jak zauważył Albanese, w praktyce nic się nie zmieniło. Izrael wykluczył wszystkich sprawozdawców ONZ z terytoriów okupowanych przez ostatnie 16 lat, podczas oblężenia Gazy, aby nie mogli być świadkami zbrodni, które wysunęły się na pierwszy plan ataku z 7 października.

W zeszłym miesiącu Macron wygłosił ewidentnie niedorzeczne oświadczenie, choć promowane przez Izrael i traktowane poważnie przez zachodnie media. Atak Hamasu na Izrael określił jako "największą antysemicką masakrę naszego stulecia" – to znaczy, twierdził, iż był on napędzany nienawiścią do Żydów.

Można krytykować Hamas za sposób, w jaki przeprowadził swój atak, tak jak zrobił to Albanese: bez wątpienia jego bojownicy dopuścili się tego dnia wielu naruszeń prawa międzynarodowego, zabijając cywilów i biorąc ich jako zakładników.

Dokładnie tego samego rodzaju naruszenia, powinniśmy zauważyć dla zachowania równowagi, które Izrael popełniał dzień w dzień przez dziesięciolecia przeciwko Palestyńczykom zmuszonym do życia pod jego okupacją wojskową.

Palestyńscy więźniowie, pojmani przez okupacyjną armię izraelską w środku nocy, przetrzymywani w więzieniach wojskowych i pozbawieni odpowiednich procesów, są nie mniejszymi zakładnikami.

Ale przypisywanie antysemityzmu motywacji Hamasu ma na celu wymazanie tych wielu dekad ucisku. Odsłania te same nadużycia, jakich doświadczyli Palestyńczycy, a którym Hamas i inne palestyńskie frakcje bojowników zostały powołane, by się im przeciwstawiać.

To prawo do oporu wobec wojowniczej okupacji wojskowej jest zapisane w prawie międzynarodowym, choćby jeżeli Zachód rzadko przyznaje się do tego faktu.

Albo, jak ujął to Albanese: "Ofiary masakry z 7 października nie zostały zabite z powodu swojego judaizmu, ale w odpowiedzi na izraelski ucisk".

Śmieszna uwaga Macrona wymazała również ostatnie 17 lat oblężenia Gazy – ludobójstwa w zwolnionym tempie, które Izrael umieścił teraz na sterydach.

Zrobił to właśnie dlatego, iż zachodnie interesy kolonialne – podobnie jak interesy Izraela – muszą racjonalizować dehumanizację Palestyńczyków i ich zwolenników jako rasistów i barbarzyńców, w dążeniu Zachodu do dominacji i staromodnej kontroli zasobów na Bliskim Wschodzie.

Ale to Albanese, a nie Macron, walczy teraz o ratowanie swojej reputacji. To ona jest oczerniana jako rasistka i antysemitka. Przez kogo? Przez Izrael i popierających ludobójstwo przywódców Europy.

Święta sprawa

Izrael potrzebuje antysemityzmu. I uzbrojony w niedorzeczną redefinicję przyjętą przez zachodnich sojuszników, która klasyfikuje jako nienawiść do Żydów każdy sprzeciw wobec jego zbrodni – każde odrzucenie jego fałszywych twierdzeń o "samoobronie", gdy miażdży opór wobec okupacji i ucisku Palestyńczyków – Izrael ma wszelkie powody, by popełniać więcej zbrodni.

Moralnym obowiązkiem jest pokonanie tych bojowników "antysemityzmu" i zapewnienie naszego wspólnego człowieczeństwa – oraz prawa wszystkich do życia w pokoju i godności

Każde okrucieństwo wywołuje więcej oburzenia, więcej niechęci, więcej "antysemityzmu". A im więcej niechęci, im więcej oburzenia, im więcej "antysemityzmu", tym bardziej Izrael i jego zwolennicy mogą przedstawiać samozwańcze państwo żydowskie jako schronienie przed tym "antysemityzmem".

Izrael nie jest już traktowany jako państwo, jako aktor polityczny zdolny do popełniania zbrodni i mordowania dzieci, ale jako artykuł wiary. Przekształca się w system wierzeń, odporny na krytykę i kontrolę. Wykracza poza politykę, by stać się świętą sprawą. A wszelki sprzeciw musi być potępiony jako niegodziwy, jako bluźnierstwo.

To jest dokładnie ten stan, do którego sprowadziła się zachodnia polityka.

Ta walka z "antysemityzmem" – a raczej walka toczona przez Izrael i jego zwolenników – ma na celu wywrócenie do góry nogami znaczenia słów i wartości, które reprezentują. Jest to walka o zmiażdżenie solidarności z narodem palestyńskim i pozostawienie go bez przyjaciół i nagiego przed izraelską kampanią ludobójstwa.

Moralnym obowiązkiem jest pokonanie tych wojowników "antysemityzmu" i potwierdzenie naszego wspólnego człowieczeństwa – i prawa wszystkich do życia w pokoju i godności – zanim Izrael i jego apologeci utorują drogę do jeszcze większej rzezi.

Źródło: Jonathan Cook

Jonathan Cook jest autorem trzech książek o konflikcie izraelsko-palestyńskim i laureatem Specjalnej Nagrody Marthy Gellhorn w dziedzinie dziennikarstwa. Jego stronę internetową i blog można znaleźć pod adresem http://www.jonathan-cook.net.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://expose-n/ews.com

Читать всю статью