«Послание мелкого фермера из Африки на COP28: «Африке нужно ископаемое топливо»!» (видео)

grazynarebeca.blogspot.com 9 месяцы назад

COP28 stwierdza, iż "jednoczy świat, aby zjednoczyć się, działać i dostarczać". Nie jest to prawdą według jednego drobnego rolnika z Kenii, który nie zgadza się z przejściem Afryki na "energię odnawialną".

Do was, zachodnich rządów i organizacji ekologicznych, które nam głoszą – zmiany klimatyczne nie są problemem w Afryce. "Afryka potrzebuje paliw kopalnych".


COP28 odbywa się w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ("ZEA") od 30 listopada do 12 grudnia 2023 r. Według strony internetowej konferencji, jednym z najważniejszych wydarzeń COP28 jest zwołanie przez prezydenta Kenii Ruto afrykańskich przywódców w celu przyspieszenia afrykańskiej inicjatywy na rzecz zielonego uprzemysłowienia, wykorzystując rurociąg czystej energii ZEA w Afryce.

Podczas szczytu prezydent COP28 dr Sultan Al Jaber uruchomił Globalny Akcelerator Dekarbonizacji ("GDA"), serię inicjatyw mających na celu "przyspieszenie transformacji energetycznej i drastyczne zmniejszenie globalnych emisji".

W ramach GDA 50 firm, reprezentujących ponad 40 procent światowej produkcji ropy naftowej, podpisało Kartę Dekarbonizacji Ropy i Gazu ("OGDC"), zobowiązując się do zerowej emisji metanu i zakończenia rutynowego spalania w pochodniach do 2030 r., a także do całkowitej zerowej emisji netto najpóźniej do 2050 r. Ponad 29 krajowych firm naftowych zobowiązało się do przestrzegania Karty – to największa w historii liczba NOC, które podpisały zobowiązanie do dekarbonizacji. OGDC jest ważnym krokiem w kierunku zwiększenia działań branży zgodnych z celami porozumienia paryskiego, czytamy na stronie internetowej COP28.

Sygnatariusze Karty zgadzają się na szereg kluczowych działań, w tym inwestowanie w system energetyczny przyszłości, w tym w odnawialne źródła energii, paliwa niskoemisyjne i technologie o ujemnych emisjach.

Poniżej znajduje się przesłanie wideo od Juspera Machogu, drobnego rolnika z wiejskiego Kisii w Kenii, na Globalny Szczyt Klimatyczny ONZ ("COP28"), który odbywa się w tej chwili w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Transkrypcja

Nazywam się Jusper Machogu, jestem drobnym rolnikiem i inżynierem rolnictwa z Kenii i mam przesłanie na COP28, spotkanie ONZ COP28, które odbędzie się w Arabii Saudyjskiej [Machogu popełnił błąd i miał na myśli Zjednoczone Emiraty Arabskie].

Moje przesłanie brzmi: Afryka potrzebuje paliw kopalnych.

Potrzebujemy paliw kopalnych, aby poprawić nasze życie. Potrzebujemy paliw kopalnych dla rozwoju gospodarczego.

Wy głosicie nam kazania – zachodnie rządy i organizacje ekologiczne – o zmianach klimatycznych, które nie są wielkim problemem dla Afrykanów.

Mamy o wiele większe problemy. Mamy ludzi śpiących głodnych. Mamy ludzi, którzy są bardzo biedni. Mamy ludzi bez prądu. Mamy ludzi, którzy nie mają dostępu do czystej wody. To są nasze wielkie problemy.

Mamy ludzi, którzy gotują na drewnie opałowym, a wy mówicie nam, iż powinniśmy dbać o środowisko, o zmiany klimatyczne. Jakie zmiany klimatyczne?

Moje przesłanie dla tych przywódców, dla przywódców afrykańskich, brzmi: nie dajcie się przekupić, bądźcie nieugięci. choćby nie bierz udziału w spotkaniu COP28. Ci ludzie, którzy chcą podejmować decyzje za nas, politykę za nas, niech oni tworzą tę politykę. Ale powiemy "nie" neokolonializmowi w imię zmian klimatycznych. Powinniśmy troszczyć się o ludzki rozkwit; Afrykanie się rozwijają.

I to jest moje przesłanie.

Przesłanie drobnego rolnika z wiejskiego Kisii w Kenii na COP28 ONZ w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Machogu podążył za swoim filmem w wątku na Twitterze, który skopiowaliśmy poniżej, z kilkoma drobnymi zmianami i dodatkowymi hiperłączami dla jasności. Możesz przeczytać jego wątek na Twitterze TUTAJ lub w aplikacji Threadreader TUTAJ.

Dlaczego Afryka potrzebuje paliw kopalnych?

Energetyka napędza każdą inną branżę. Ponieważ chcemy się rozwijać, chcemy zastąpić ~90% energii SS Africa, która pochodzi ze spalania drewna opałowego i resztek pożniwnych. Ale przede wszystkim dlatego, iż chcemy się wyżywić, pokonać głód i mieć dostęp do czterech filarów współczesnej cywilizacji – cementu, stali, tworzyw sztucznych i nawozów sztucznych – dzięki paliwom kopalnym.

Afryka, w której mieszka 17% światowej populacji, zużywa 5% światowych nawozów sztucznych produkowanych na całym świecie.

Dlaczego mówię, iż potrzebujemy więcej nawozów w Afryce dla moich ludzi?

Średnie zużycie syntetycznych nawozów azotowych na hektar w kilogramach:

  • Afryka 20
  • Stany Zjednoczone 120
  • UE 150
  • Indie 250
  • Chiny do 350!

Więcej nawozów i maszyn rolniczych to sposób, w jaki Chiny karmią swoich obywateli!

Źródło: Our World in Data

Kraje, które głoszą nam energię słoneczną i wiatrową, używały i przez cały czas używają wielu paliw kopalnych do zasilania swojej cywilizacji. A tak przy okazji, głoszą nam energię słoneczną i wiatrową, kradnąc nasze paliwa kopalne.

Ale energia słoneczna i wiatrowa to tylko elektryczność. Afryka zużywa 4% światowej energii elektrycznej.

Moja 6-osobowa rodzina zużywa 200 kWh rocznie. To mniej niż typowa amerykańska lodówka, która zużywa 500 kWh rocznie! I zdecydowanie mniej w porównaniu z Amerykaninem, który zużywa 13 000 kWh rocznie!

Bo jesteśmy biedni. Nie mamy zmywarek, lodówek, pralni, kuchenek mikrofalowych itp. Używamy naszej energii elektrycznej do oświetlenia i ładowania telefonów, w zasadzie! Tak więc energia słoneczna i wiatrowa nie są rozwiązaniem, ONZ!

Kiedy tego nie robią (mam na myśli zachodnie rządy i antyhumanistyczne organizacje ekologiczne), są zajęci przekupywaniem naszych przywódców, aby mieli nasze paliwa kopalne! Albo płacenie młodym aktywistom, aby powstrzymali rozwój paliw kopalnych w Afryce – takich jak Wschodnioafrykański Rurociąg Ropy Naftowej ("EACOP") – za pieniądze, 5-gwiazdkowe hotele i loty biznesowe.

Maszyny wzmacniają i poszerzają nasze możliwości, a mojej mamie przydałyby się niektóre. W Stanach Zjednoczonych maszyny skróciły czas potrzebny człowiekowi na wyprodukowanie kilograma pszenicy z 10 minut do 2 sekund w ciągu około 100 lat. A maszyny rolnicze nie będą zasilane przerywanymi rozrzedzonymi wiatrami i słońcem. Ponieważ maszyny elektryczne, podobnie jak pojazdy elektryczne ("EV"), to mrzonka!

Pomagają zniewolić mój naród w Kongo, gdzie 40 000 dzieci pracuje jako górnicy rzemieślnicy – przewiduje się, iż do 2035 r. liczba ta wzrośnie do 800 000, ponieważ popyt na czerwony kobalt wzrośnie 20-krotnie, aby jakiś bogaty mieszkaniec Zachodu poczuł się dobrze w swoim samochodzie elektrycznym!

Pomagają antyhumanistycznym organizacjom pozarządowym i nienawidzącej Afryki ONZ (która jakiś czas temu napisała artykuł o "Korzyściach płynących z głodu na świecie" [ONZ usunęła ten artykuł]) w utrzymywaniu nas w biedzie – depopulacji!

Za dużo nas, po prostu za dużo! Organizacje doją ludzi o dobrych sercach na fundusze, a ONZ utrzymuje Afrykanów w biedzie.

Neokolonialna ONZ zasłania się teraz zmianami klimatycznymi. Naciska też na MFW i Bank Światowy, aby zapewniły zerowy rozwój paliw kopalnych (chyba iż dotyczy to państw zachodnich), ograniczone zużycie nawozów i wysokie ceny paliw, a także inne neokolonialne taktyki, które ONZ opanowała do perfekcji.

Moje przesłanie brzmi: Nie bierzmy udziału w COP 28. A jeżeli tak, to głośmy, dlaczego potrzebujemy rozwoju gospodarczego poprzez dostęp do większej ilości energii. Niezawodna energia z paliw kopalnych, których mamy pod dostatkiem. Nie potrzebujemy pomocy. Mamy rozwiązania.

Zostałem wychowany przez rodziców, którzy byli całkowicie zależni od drobnego rolnictwa. Przez całe życie pracowałem na naszych maleńkich farmach. Jest to norma dla 99% ludzi w mojej społeczności i ponad 70% Kenijczyków.

Mam zrównoważony program stażowy dla ONZ, różnych organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska i personelu (jeśli mnie nie zablokowali) oraz ludzi, którzy chcieliby spróbować życia na wsi – możesz to sprawdzić na moim [Twitterze poniżej].

Paliwa kopalne dla Afryki!

Pamiętaj, aby [odwiedzić] mój Substack i dowiedzieć się tam więcej o mnie. [Zobacz TUTAJ.]

Zrównoważony staż. [Sfrustrowany tym, iż aktywiści i światowi przywódcy mówią krajom afrykańskim, aby nie rozwijały się węglem, ropą i gazem, rolnik z Kenii powiedział Cowboy State Daily, iż oferuje staż, aby edukować ludzi na temat życia bez paliw kopalnych. Przeczytaj więcej TUTAJ.]

Wywiad, który przeprowadziłem z Alexem Epsteinem podczas Afrykańskiego Tygodnia Energii w zeszłym miesiącu. [Zobacz wideo poniżej.]

[W poniższym filmie Alex Epstein demontuje pojęcie "sprawiedliwej transformacji" i podkreśla krytyczne zapotrzebowanie na obfitość energii na kontynencie afrykańskim w fascynującej i solidnej rozmowie z kenijskim inżynierem rolnictwa Jusperem Machogu. Dyskusja porusza istotne tematy, takie jak potencjał Afryki, ograniczenia alternatywnych źródeł energii oraz znaczenie wykorzystania paliw kopalnych w celu napędzania postępu i dobrobytu w regionie.]











Kontury: Afryka potrzebuje ENERGII – porozumienie paryskie jest niemoralne | Alex Epstein, 23 października 2023 (70 min)

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://expose-news.com/
Читать всю статью