"Было ли нападение на московский концерт инсценировкой?"

grazynarebeca5.blogspot.com 9 месяцы назад

26 marcu 2024 r




"Podsumowując, w tej chwili dostępne dowody w postaci nagrań wideo
i kilka dodatkowych dowodów dotyczących Moskwy 22 marca
Atak na salę koncertową jest spójny, a choćby sugestywny
zainscenizowanej imprezy zorganizowanej przez rosyjskie siły bezpieczeństwa.
Motywacją mogła być chęć stworzenia pretekstu do eskalacji
wojny w Ukrainie. Dodatkowe dowody mogą potwierdzać
lub obalić tę wstępną ocenę."

Fakt, iż ochrona na koncercie była nieuzbrojona, jest bardzo podejrzany, ponieważ ambasada USA ostrzegała przed takim atakiem zaledwie kilka tygodni wcześniej. Ten artykuł
sugeruje, iż ciała ofiary były manekinami. Nie sądzę jednak, by Rosja potrzebowała pretekstu do eskalacji konfliktu. Terroryzm jest czymś w rodzaju wspieranej przez Izrael Ukrainy
uciekają się do nich, gdy ich perspektywy się pogarszają. Oni grozili tak samo.


przez Swiss Policy Research
(Fragment henrymakow.com)


Rosyjskie władze oświadczyły, iż ataku na moskiewską salę koncertową dokonali tadżyccy bojownicy, którzy zostali wynajęci i opłaceni przez ukraiński wywiad.

Tak więc, jeżeli rosyjskie siły bezpieczeństwa same zainscenizowały (lub zaaranżowały) atak, motywacją mogło być zrzucenie winy na Ukrainę i wykorzystanie go jako pretekstu do eskalacji przeciągającej się rosyjskiej "specjalnej operacji wojskowej" na Ukrainie.

Byłoby to bardzo podobne do tego, w jaki sposób zamachy bombowe pod fałszywą flagą w Moskwie w 1999 r. (które mogły być prawdziwe lub zainscenizowane) zostały wykorzystane przez ówczesnego premiera Putina do eskalacji wojny czeczeńskiej.

Taki scenariusz wyjaśniałby również, dlaczego rzekomi napastnicy pozornie uciekali w kierunku Ukrainy, mimo iż próba przekroczenia kontrolowanej przez Rosję granicy na Ukrainę nie miałaby większego sensu z perspektywy prawdziwych napastników lub ich ukraińskich sponsorów.

Zachodni sponsorzy Ukrainy nie mogą ujawnić potencjalnej rosyjskiej operacji pod fałszywą flagą lub zainscenizowanej, ponieważ sami rutynowo wykorzystują zainscenizowane ataki terrorystyczne do usprawiedliwiania wojen i innych działań.

Te zachodnie i izraelskie operacje pod fałszywą flagą z kolei nigdy nie zostały zdemaskowane przez rosyjskie służby wywiadowcze; w niektórych przypadkach Rosja choćby dołożyła swoją cegiełkę do oficjalnej narracji (np. w Bostonie).

Zachodnie służby wywiadowcze mogłyby jedynie próbować przerzucić winę z Ukrainy na syntetyczną grupę terrorystyczną "ISIS" kontrolowaną przez same zachodnie służby wywiadowcze.

To wyjaśniałoby, dlaczego na początku marca USA wydały "ostrzeżenie" przed potencjalnym atakiem terrorystycznym w Moskwie i dlaczego "ISIS" rzekomo przyznało się do ataku.

Co ciekawe, na zdjęciach opublikowanych przez "powiązaną z ISIS" agencję informacyjną Amaq, domniemani sprawcy używali palca lewej ręki do składania islamskiej przysięgi "Shahada", która jest surowo zabroniona w islamie.
Co więcej, Amaq zamazywał ich twarze i nigdy nie wymieniał ich imion.

Niemniej jednak pozostaje kwestią otwartą, w jaki sposób mglista agencja medialna "Amaq" weszła w posiadanie rzekomego "filmu ze ścinaniem głowy" nakręconego w moskiewskiej sali koncertowej.

Również na tym filmie twarze napastników były zamazane, a napastnicy w żaden sposób nie odnosili się do "ISIS".

W przeszłości wiele rzekomych filmów "Al-Kaidy" i "ISIS", w tym sfałszowane "filmy Bin Ladena", zostało odkrytych i opublikowanych przez izraelsko-amerykańską grupę wywiadowczą SITE.

W 2011 roku w niemieckim procesie sądowym przeciwko członkom rzekomej platformy "Al-Kaidy" o nazwie "Globalny Islamski Front Medialny" (GIMF) ujawniono, iż SITE nie tylko "odkrył" te filmy, ale pomógł je wyprodukować.

Po zamachu w Moskwie publikowano nazwiska i portrety ofiar (zarówno zabitych, jak i rannych), ale tak jest po każdym zainscenizowanym zamachu terrorystycznym.

Wcześniejsze wydarzenia pokazały, iż tożsamość ofiar może być zarówno prawdziwa, jak i wirtualna.

jeżeli są prawdziwe, mogły umrzeć lub nie;

jeżeli zginęli lub zostali ranni, miało to miejsce w innych okolicznościach.

Ciężko ranne ofiary są często grane przez tzw. aktorów po amputacji (np. w Bostonie).

W niektórych przypadkach ciała zmarłych były wykorzystywane w inscenizowanych wydarzeniach (np. w "masakrze na rynku" w Sarajewie w 1994 r. i "masakrze w Raczaku" w 1999 r.).

W rzeczywistości inscenizowanie ataków terrorystycznych i katastrof lotniczych z udziałem całych klas szkolnych, w tym późniejszych pogrzebów państwowych, było możliwe już w latach 60., jak pokazują odtajnione dokumenty dotyczące "Operacji Northwoods".

Co więcej, choćby wydarzenia z tysiącami domniemanych ofiar, takie jak "masakra w Timisoarze" w 1989 r. i "ludobójstwo w Srebrenicy" w 1995 r., były już sfabrykowane.

PURIM

Niektórzy rosyjscy analitycy twierdzą, iż atak miał miejsce w dniu żydowskiego święta Purim, a właścicielem ratusza w Krokusie jest żydowski oligarcha.

Oba twierdzenia są błędne.

Niemniej jednak pytanie to jest ważne, ponieważ izraelscy, a raczej "syjonistyczni" agenci i doradcy odgrywają wiodącą rolę w państwowym i inscenizowanym terroryzmie pod fałszywą flagą, prawdopodobnie ze względu na ich wybitną rolę w Hollywood i ich trwającą od dziesięcioleci walkę z palestyńskimi i arabskimi grupami bojowników.

Kilku demaskatorów z Mossadu ujawniło stosowanie takich izraelskich "czarnych operacji".

Wczesnym przykładem izraelskiej operacji terrorystycznej pod fałszywą flagą jest nieudana i ujawniona operacja Susannah z 1954 roku, w której żydowsko-arabscy agenci przygotowywali zamachy bombowe pod fałszywą flagą w Kairze.

Innym klasycznym przykładem jest incydent z USS Liberty w 1967 roku, kiedy to nieoznakowane izraelskie samoloty zaatakowały amerykański statek wywiadowczy, aby zachęcić USA do przystąpienia do wojny sześciodniowej z Egiptem.

Podczas zainscenizowanego ataku na centrum handlowe w Kenii w 2013 r. izraelscy doradcy byli na miejscu, a samo centrum handlowe rzeczywiście należało do australijsko-izraelskiego miliardera Franka Lowy'ego.

W czerwcu 2001 roku, trzy miesiące przed 11 września, Frank Lowy i Larry Silverstein wydzierżawili kompleks World Trade Center w Nowym Jorku.

W 2017 roku Lowy otrzymał tytuł szlachecki od królowej Elżbiety II.

Prawdą jest, iż liczba "22" często pojawiała się w zainscenizowanych atakach terrorystycznych.

Przykładem może być atak w Oslo 22 lipca 2011 r., "zamachy bombowe w Brukseli" 22 marca 2016 r., "atak na Westminister" 22 marca 2017 r. czy oczywiście "zamach bombowy w Manchester Arena" 22 maja 2017 r., w którym 22-letni "zamachowiec-samobójca" rzekomo zabił 22 osoby po 22 piosenkach Ariany Grande. Użycie takich numerów w inscenizowanych wydarzeniach może być wewnętrznym żartem lub zakodowanym komunikatem reżyserów.

Atak na moskiewską salę koncertową miał miejsce również 22 marca, co może być kolejną wskazówką co do zainscenizowanego wydarzenia. Ale 22 marca nie był datą żydowskiego święta Purim, które w 2024 roku przypadało na 23 i 24 marca.

Tak więc atak w Moskwie nastąpił w przeddzień święta Purim.

Właścicielem ratusza w Krokusie jest azerbejdżański miliarder Aras Agałarow.

Agałarow nie jest Żydem, ale jego żona, Irina Agałarowa (urodzona jako Irina Iosifovna Gril), jest Żydówką.

Jewish Forward twierdzi, iż ich syn, Emin Agałarow, identyfikuje się jako Żyd, ale inne źródła się z tym nie zgadzają.

Do 2015 roku Emin Agałarow był żonaty z córką prezydenta Azerbejdżanu Ilhama Alijewa.

(Dał Trumpowi 20 milionów dolarów w 2013 roku)

W 2013 roku Aras Agałarow był gospodarzem konkursu "Miss Universe" Donalda Trumpa w moskiewskim ratuszu Crocus City Hall i w tym samym roku otrzymał rosyjski "Order Honoru" od prezydenta Putina.

W 2016 roku Emin Agałarow poprosił swojego amerykańsko-żydowskiego producenta muzycznego, Roba Goldstone'a, o zorganizowanie osławionego "spotkania w Trump Tower", które odegrało rolę w niesławnym oszustwie "Russiagate".

Tak więc, jeżeli chodzi o datę i własność sali koncertowej, może istnieć pośredni "związek syjonistyczny", ale z pewnością nie jest on tak przekonujący, jak w przypadku niektórych innych zainscenizowanych ataków terrorystycznych.

Z kolei właściciel ratusza w Krokusie jest z pewnością powiązany z prezydentem Putinem, a data ataku, 22 marca, może sugerować symulowany atak terrorystyczny.

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:henrymakow.com
Читать всю статью