Wybory do europarlamentu. Wąsik chce „wyrównać rachunki” z Kierwińskim. „Liczę na spotkanie”

news.5v.pl 4 недели назад

„Liczę na spotkanie z Marcinem Kierwińskim w Strasburgu” – oznajmił Marcin Wąsik po ogłoszeniu, iż obaj będą kandydatami w czerwcowych eurowyborach. To odpowiedź na słowa Donald Tuska, który stwierdził, iż wysyła szefa MSWiA do Parlamentu Europejskiego za Wąsikiem i Kamińskiem.

W środę Donald Tusk przemawiał podczas Rady Krajowej, na której zatwierdzono oficjalną listę kandydatów KO w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Szukają złudnego bezpieczeństwa. To my wysyłamy za nimi Kierwińskiego – mówił premier, odnosząc się do wczęśniejszej zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który potwierdził, iż Mariusz Kamiński oraz Maciej Wąsik będą kandydować w eurowyborach z list PiS.

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Maciej Wąsik: Liczę na spotkanie w Strasburgu

Z nadzieją na wyrównanie pewnych rachunków liczę na spotkanie z Marcinem Kierwińskim w Strasburgu” – oznajmił Maciej Wąsik w mediach społecznościowych.

ZOBACZ: Władysław Kosiniak-Kamysz komentuje słowa Bartłomieja Sinkiewicza. „Wykona każde zadanie”

Marcin Kierwiński będzie „jedynką” KO w okręgu nr 4 (w Warszawie i ośmiu podwarszawskich powiatach).

Prawo i Sprawiedliwość nie ogłosiło kształtu list do Parlamentu Europejskiego. Według medialnych doniesień Maciej Wąsik ma wystartować z województwa mazowieckiego, natomiast Mariusz Kamiński z woj. lubelskiego.

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Jarosław Kaczyński zdecydował

Zdaniem prezesa PiS Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik „dobrymi kandydatami”. – Ale na pewno potrzebne jest wyjaśnienie sytuacji, w której są dwa orzeczenia Sądu Najwyższego – powiedział Kaczyński.

ZOBACZ: Wybory do Parlamentu Europejskiego. Pełna lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej

Kaczyński zaznaczył, iż byli posłowie nie zamierzają uciekać do Brukseli przed odpowiedzialnością. – Tam uchylają immunitety w ciągu dużo krótszego czasu niż tu, w Polsce – dodał.

Do PE nie zamierza natomiast startować były premier Mateusz Morawiecki. O tej tej decyzji poinformował osobiście.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Читать всю статью