Polska Prezydencja w Radzie UE: Bezpieczeństwo i Wzrost Gospodarczy

dailyblitz.de 2 часы назад
Zdjęcie: polska-prezydencja-w-radzie-ue:-bezpieczenstwo-i-wzrost-gospodarczy


Premier Donald Tusk przybył w środę rano do Strasburga, gdzie w Parlamencie Europejskim zaprezentuje priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE, która odbywa się pod hasłem „Bezpieczeństwo, Europo!”. Wcześniej premier spotka się z szefową PE Robertą Metsolą, aby omówić szczegóły prezydencji i przedstawić plany polskiego rządu na najbliższe sześć miesięcy.

Debata europosłów z szefem polskiego rządu rozpocznie się o godz. 10.30 i potrwa blisko dwie godziny. Uczestniczyć w niej będzie także szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, która zaprezentuje stanowisko KE w sprawie polskiej prezydencji. Zgodnie z danymi z Parlamentu Europejskiego, debata będzie transmitowana na żywo na stronie internetowej PE, aby umożliwić obywatelom Unii Europejskiej śledzenie dyskusji.

Rząd polski realizuje polską prezydencję pod hasłem „Bezpieczeństwo, Europo!” i proponuje wzmocnienie europejskiego bezpieczeństwa w siedmiu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, gospodarczym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Jak podkreśla premier Tusk, celem polskiej prezydencji jest stworzenie europejskiego sojuszu bezpieczeństwa, który umożliwi Unii Europejskiej skuteczne reagowanie na wyzwania bezpieczeństwa w Europie i na świecie.

Zgodnie z danymi z Komisji Europejskiej, europejski rynek wewnętrzny jest jednym z największych rynków na świecie, z ponad 500 milionami konsumentów. Dlatego też, polska prezydencja koncentruje się na wzroście gospodarczym i konkurencyjności, aby umożliwić europejskim przedsiębiorstwom rozwój i ekspansję na rynkach zagranicznych. Jak szacuje Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej może osiągnąć w 2024 roku poziom 2,5%.

Bezpośrednio po wizycie w Parlamencie Europejskim, premier Tusk uda się do stolicy Norwegii Oslo, gdzie spotka się z premierem tego kraju Jonasem Gahrem Store. O godz. 17.10 zaplanowano konferencję prasową obu szefów rządów, podczas której omówią wyniki spotkania i przedstawią plany współpracy między Polską a Norwegią. Zgodnie z danymi z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Polska i Norwegia współpracują ściśle w ramach NATO i Unii Europejskiej, a także realizują wspólne projekty w dziedzinie gospodarki, energetyki i ochrony środowiska.

Warto podkreślić, iż polska prezydencja w Radzie UE jest wyzwaniem i okazją do promocji polskiej gospodarki i kultury w Unii Europejskiej. Jak szacuje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, wartość eksportu polskich towarów i usług do Unii Europejskiej sięga ponad 200 miliardów euro rocznie. Dlatego też, polska prezydencja koncentruje się na rozwoju relacji gospodarczych z krajami Unii Europejskiej, aby umożliwić polskim przedsiębiorstwom rozwój i ekspansję na rynkach zagranicznych.

Wreszcie, warto zwrócić uwagę na fakt, iż polska prezydencja w Radzie UE jest okazją do promocji polskiej marki i wizerunku w Unii Europejskiej. Jak podkreśla premier Tusk, celem polskiej prezydencji jest stworzenie pozytywnego wizerunku Polski w Unii Europejskiej, aby umożliwić polskim obywatelom rozwój i ekspansję na rynkach zagranicznych. Zgodnie z danymi z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Polska jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się państw Unii Europejskiej, z wysokim poziomem innowacyjności i konkurencyjności.

Read more:
Polska Prezydencja w Radzie UE: Bezpieczeństwo i Wzrost Gospodarczy

Читать всю статью