Oslo: Sanktuarium modlitwy za prześladowanych chrześcijan

naszdziennik.pl 3 часы назад

W kościele św. Jana w dzielnicy Bredtvet w Oslo zainaugurowano 20 czerwca sanktuarium Maryi, Matki Prześladowanych Chrześcijan. Jego celem jest modlitwa za chrześcijan cierpiących z powodu prześladowań religijnych na całym świecie oraz zwiększanie świadomości na temat ich sytuacji.

Sanktuarium zostało utworzone z inicjatywy katolickiego biskupa Oslo Frederika Hansena. Pomysł powstał w ramach międzynarodowej inicjatywy prowadzonej przez ks. Benedicta Kiely’ego, założyciela organizacji Nasarean.org wspierającej prześladowanych chrześcijan. Podobne miejsca modlitwy istnieją już m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Sztokholmie, Astanie oraz irackim Al-Hamdanijja (Kara Kusz).

Centralnym elementem sanktuarium jest ikona Maryi, Matki Prześladowanych Chrześcijan. Widnieje na niej napis w języku aramejskim – języku, którym posługiwał się Jezus.

Jak podkreślił bp Hansen, inspiracją do zaangażowania się w inicjatywę była jego wcześniejsza służba dyplomatyczna dla Stolicy Apostolskiej przy organizacjach międzynarodowych, podczas której zetknął się z licznymi świadectwami prześladowań chrześcijan, zwłaszcza w okresie działalności tzw. Państwa Islamskiego (ISIS).

AB, KAI

Читать всю статью