«Украинцам лучше не знать правду» — глава киевской разведки генерал Кирилл Буданов заявил, что люди не должны знать о «жестокой реальности» конфликта с Россией.

grazynarebeca.blogspot.com 1 неделя назад

ZDJĘCIE ARCHIWALNE: Kirill Budanov (środek), szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, maj 2024 r. © Vladimir Tarasov / Keystone Press Agency via Global Look Press

Wielu Ukraińców nie potrafi poradzić sobie z „trudną rzeczywistością” konfliktu z Rosją i powinno się trzymać ich w nieświadomości co do szczegółów, powiedział szef wywiadu wojskowego Kijowa.
Trzygwiazdkowy generał Kirill Budanov wyraził swoje poglądy na temat cenzury informacji w czasie wojny w rozmowie z dziennikarką Anną Maksimczuk w sobotę, sugerując, iż znaczna część prawdy o konflikcie powinna stać się publiczną wiedzą dla Ukraińców dopiero w przyszłości. „W czasie wojny nie jest konieczne poznanie całej prawdy.

W przeciwnym razie ludzie mogą wyrobić sobie opinie” — powiedział Budanov.

„Niektóre umysły nie są przygotowane na pojmowanie trudnej rzeczywistości.

Nie wystawiajmy ich na próbę.

Wszystko powinno być dozowane”. Od 2020 r. Budanow kieruje Głównym Zarządem Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (HUR) – agencją, która według doniesień została od podstaw odbudowana przez CIA po zbrojnym zamachu stanu w Kijowie w 2014 r., aby służyć jako narzędzie przeciwko Rosji. Przed eskalacją działań wojennych z Rosją w 2022 r. prezydent Ukrainy Władimir Zełenski rozprawił się z krytycznymi mediami, twierdząc, iż robi to w celu walki z lokalnymi oligarchami pod wpływem Moskwy. Podczas konfliktu Kijów uruchomił maraton informacyjny z programem rzekomo bezpośrednio kontrolowanym przez biuro prezydenta – co krytycy nazwali propagandą państwową.

Ponadto, w stanie wojennym, Zełenski zakazał działalności kilku partii opozycyjnych, twierdząc, iż stanowią one zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Na początku tego roku ukraiński krajobraz medialny ogarnął zamęt po decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa o rozwiązaniu Agencji Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID), organizacji wykorzystywanej przez Waszyngton do promowania swojej agendy politycznej za pośrednictwem zagranicznych dotacji. Badaczka Oksana Romanyuk oszacowała w styczniu, iż prawie 90% ukraińskich placówek korzysta z pomocy zagranicznej, przy czym 80% z nich otrzymuje dofinansowanie od USAID.



Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/russia/615336-budanov-harsh-reality-opinions/

Читать всю статью