Украинец пытался дать взятку офицерам и ему грозит 8 лет тюрьмы

dailyblitz.de 4 месяцы назад

Kara choćby do 8 lat więzienia grozi 62-letniemu obywatelowi Ukrainy, który próbował wręczyć łapówkę funkcjonariuszom policji oraz Straży Granicznej. Mężczyzna usiłował nakłonić mundurowych do odstąpienia od czynności służbowych poprzez zaoferowanie im pieniędzy w zamian za odstąpienie od ukarania za przekroczenie prędkości.

Zdarzenie w Horodle: 101 km/h w terenie zabudowanym

Dzisiaj funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie oraz Straży Granicznej z Horodła prowadzili wspólny patrol w oznakowanym radiowozie. W miejscowości Horodło, leżącej przy granicy z Ukrainą, mundurowi zauważyli pojazd marki Renault, który poruszał się z nadmierną prędkością. Pomiar wykazał, iż samochód jechał z prędkością 101 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Próba korupcji w trakcie interwencji

Po zatrzymaniu pojazdu przez funkcjonariuszy okazało się, iż kierowcą był 62-letni obywatel Ukrainy. Policjanci poinformowali mężczyznę o popełnionym wykroczeniu i zapowiedzieli nałożenie mandatu karnego, co spotkało się z próbą uniknięcia odpowiedzialności. Mężczyzna zaoferował funkcjonariuszom 100 euro łapówki w zamian za odstąpienie od wykonania obowiązków służbowych.

Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy doprowadziła do powiadomienia oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie o próbie korupcji. 62-latek został zatrzymany na miejscu zdarzenia, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie czeka na dalsze postępowanie.

Zarzut i groźba 8 lat więzienia

Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyźnie zostanie postawiony zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Zgodnie z polskim prawem, za próbę przekupstwa osoby pełniącej funkcję publiczną grozi kara więzienia do 8 lat, co wynika z artykułu 229 § 3 Kodeksu karnego.

Warto zaznaczyć, iż polskie prawo w kwestii korupcji w służbach publicznych jest bardzo surowe. Ustawodawca przewiduje wysokie kary za takie czyny, co ma na celu zapobieganie przypadkom łamania prawa przez osoby próbujące uniknąć odpowiedzialności za swoje wykroczenia. Korupcja w organach ścigania uważana jest za jedno z najpoważniejszych przestępstw, ponieważ podważa zaufanie obywateli do instytucji państwowych.

Wnioski i dalsze kroki

Przypadek 62-letniego obywatela Ukrainy pokazuje, iż próby przekupstwa funkcjonariuszy publicznych nie pozostają bez konsekwencji. Warto również przypomnieć, iż każdy przypadek korupcji jest traktowany przez polskie organy ścigania z najwyższą powagą, a kary za takie czyny są bardzo surowe.

Mężczyzna niedługo stanie przed sądem, gdzie zapadnie decyzja o jego dalszych losach. jeżeli zostanie uznany za winnego, czeka go kara do 8 lat pozbawienia wolności, co pokazuje, jak poważne konsekwencje mogą wynikać z próby uniknięcia odpowiedzialności za złamanie przepisów ruchu drogowego.

Daniel Głogowski

Ekspert w swojej dziedzinie – Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Read more:
Ukrainiec próbował przekupić funkcjonariuszy, grozi mu 8 lat więzienia

Читать всю статью