Раджич проигрывает в суде. Частное обвинительное заключение против защитника репрессированных судей отклонено

dailyblitz.de 5 месяцы назад

Sąd Okręgowy w Łodzi wydał ostateczny wyrok uniewinniający profesora Michała Romanowskiego w sprawie prywatnego aktu oskarżenia, który został zgłoszony przez zastępcę rzecznika dyscyplinarnego dla sędziów, Przemysława Radzika. Akt oskarżenia, oparty na artykule 212 Kodeksu Karnego, odnosił się do skargi złożonej przez profesora Michała Romanowskiego jako pełnomocnika sędziów Igora Tulei i Pawła Juszczyszyna do wiceszefowej Komisji Europejskiej, Věry Jourovej. W obszernym piśmie opisano działania władz w stosunku do klientów profesora oraz zaapelowano do Jourové o obronę niezależności sądów w Polsce.

Dodatkowo, podniesiono kwestię niezrealizowanego wyroku Sądu Rejonowego w Bydgoszczy z 16 kwietnia 2021 roku, przywracającego do pełnienia funkcji sędziego Pawła Juszczyszyna. W swoim piśmie Romanowski opisał również działania rzecznika dyscyplinarnego i neosędzi Przemysława Radzika, który rzekomo domagał się akt sprawy związanej z orzeczeniem Sądu Rejonowego w Bydgoszczy.

W wydanym na początku maja 2022 roku oświadczeniu neosędzia Radzik zaprzeczył, jakoby kiedykolwiek zwracał się do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy w celu „przekazania, przesłania lub udostępnienia jakichkolwiek aktów dotyczących oskarżonego sędziego Pawła J.”

Skorzystam z przysługujących mi środków prawnych przeciwko Michałowi Romanowskiemu — zapowiedział Radzik, który uważa się za sędzię.

Radzik poczuł się dotknięty oskarżeniem profesora, jakoby domagał się przed Izbą Dyscyplinarną zawieszenia Juszczyszyna za publiczne wyrażenie krytyki wobec własnego kraju. Neosędzia zaznaczył, iż takie oskarżenia mają na celu szkalowanie jego osoby i mają na celu zniweczenie jego reputacji zarówno w kraju, jak i za granicą. Dodatkowo, zarzucił, iż taka postawa nie przystoi ani adwokatowi, ani profesorowi na Uniwersytecie Warszawskim.

Sąd Okręgowy w Łodzi ostatecznie uniewinnił profesora Michała Romanowskiego od oskarżenia o zniesławienie, zgodnie z postanowieniem zawartym w artykule 212 kodeksu karnego. Orzeczenie Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia z września 2022 roku, które było korzystne dla profesora, zostało potwierdzone przez sąd wyższej instancji.

Przemysław Radzik ma przez cały czas możliwość złożenia kasacji do Sądu Najwyższego od tego wyroku. interesujące zatem czy uzurpator i represjonista skorzysta z tego prawa.


Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: kontakt@legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, iż nasze publikacje zasługują na wparcie pracowników, którzy codziennie przeszukują setki stron, możesz wesprzeć nas, przechodząc na stronę: Wesprzyj Lega Artis

Zastrzegamy, iż nie udzielamy porad prawny pro bono.

Daniel Głogowski

Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach starał się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii. Przez lata zyskał reputację rzetelnego dziennikarza. Kontakt z redakcją: [email protected]

Continued here|Read more|More here}:
Radzik przegrywa w sądzie. Prywatny akt oskarżenia wobec obrońcy represjonowanych sędziów oddalony

Читать всю статью