
Rząd stara się na wszelkie sposoby uszczelnić system świadczeń 800 plus. Regulacje stają się coraz ściślejsze, żeby zapobiec wyłudzaniu świadczenia. Niewykluczone, iż władza przy okazji chce przyoszczędzić. Wnioski o wypłatę 800 plus należało złożyć do 30 kwietnia. jeżeli ktoś tego nie zrobił, może pożegnać się z pieniędzmi za poprzednie miesiące. Spóźnialscy stracą choćby 1600 złotych, czyli wartość dwumiesięcznego świadczenia!
Od 1 lutego do 30 kwietnia 2025 roku można było składać wnioski o wypłatę 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Termin minął niespełna tydzień temu. o ile ktoś nie wypełnił wniosku w porę, a jego dziecko kwalifikuje się do wypłaty świadczenia, może nie być zadowolony.
Świadczenie jest przyznawane od miesiąca złożenia wniosku, a więc każdy miesiąc spóźnienia oznacza 800 złotych mniej w portfelu. o ile świadczeniobiorca złoży wniosek w lipcu, straci pieniądze nie tylko za czerwiec, ale także lipcowy przelew 800 plus.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) podkreśla, iż dla spóźnialskich nie ma wyjątków. Nie będzie wyrównań i rekompensat za przegapiony okresy świadczeniowe. Warto o tym pamiętać i czym prędzej złożyć wniosek na nowy okres, bo z każdym miesiącem przepadają kolejne pieniądze!
Spóźniłeś się z wnioskiem o 800 plus? Nie ma przebacz! Stracisz choćby 1600 złotych
Przypomnijmy, iż program 800 plus w oryginalnej postaci był świadczeniem w wysokości 500 zł (500 plus). Od kilku lat obowiązuje on na każde dziecko, także pierwsze. Od 1 stycznia 2024 roku zaczął obowiązywać program 800 plus. Plan „waloryzacji” świadczenia ogłosiła w kampanii wyborczej jeszcze poprzednia ekipa rządząca, ale wykonanie spadło na obecną koalicję.
O 800 plus mogą ubiegać się rodzice, opiekunowie prawni i faktyczni oraz dyrektorowie domów pomoc społecznej, o ile dziecko przebywa pod ich opieką.
Wnioski o wypłatę 800 plus składamy już wyłącznie elektronicznie – nie ma papierowych formularzy. Złożyć go do ZUS możemy za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, przez portal Emp@tia, przez bankowość elektroniczną lub w aplikacji mobilnej mZUS.
Źródło: warszawawpigulce.pl/forsal.pl