НЕДЕЛЯ В КЛУБАХ "GAZETA POLSKA" – 25.09.2024 Мы помогаем пострадавшим от наводнения

klubygp.pl 1 месяц назад

Kluby „Gazety Polskiej” w całym kraju włączyły się w pomoc dla poszkodowanych w wyniku powodzi, która nawiedziła Polskę.

Klubowicze m.in. z Bystrzycy Kłodzkiej, Poznania, Milanówka, ze Skierniewic, z Kielce-Centrum, Bartoszyc, Bytomia, Wałbrzycha i wielu miast Polski organizują zbiórki śpiworów i koców, które trafią do potrzebujących, także aktywnie angażują się w akcję, zbierając żywność, ubrania, środki higieniczne i opatrunkowe, a także baterie i latarki. Polacy po raz kolejny pokazują, iż w obliczu kryzysu potrafią się jednoczyć i pomagać potrzebującym. Zachęcamy do zgłaszania się do najbliższego Klubu „Gazety Polskiej”, który organizuje zbiórkę.

Pod Ministerstwem Sprawiedliwości w Warszawie odbyła się masowa manifestacja pod hasłem „Stop PATOWładzy”, którą poprowadziła Beata Dróżdż – przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim. Zgromadziły się tłumy patriotów, którzy wyrazili swój sprzeciw wobec obecnych rządów koalicji Donalda Tuska. Protestujący podkreślali, iż władza narusza zasady praworządności, a politycy po wyborach ujawnili swoje prawdziwe intencje, działając bardziej dla własnych korzyści niż w interesie Polaków. W manifestacji wzięły udział setki osób z różnych części kraju. Podczas protestu głos zabrali m.in. politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym Jarosław Kaczyński, który w swoim przemówieniu poruszył kwestie łamania prawa i moralności przez obecny rząd. Wspomniano również o sprawie torturowanego księdza Michała Olszewskiego, co dodatkowo wzbudziło emocje wśród zgromadzonych. W trakcie wystąpień politycy – jak Dominik Tarczyński i Zbigniew Bogucki – przypominali o zdradzie wartości patriotycznych przez obecne władze, które – według nich – nie działają w interesie narodu, ale jedynie dla własnych korzyści. Manifestacja miała na celu nie tylko wyrażenie sprzeciwu wobec działań rządu, ale także zjednoczenie środowisk patriotycznych. Protestujący, z flagami narodowymi i transparentami, wyrażali solidarność z ideą obrony suwerenności i wolności Polski.

Przedstawiciele Klubu „Gazety Polskiej” w Koszalinie uczestniczyli w corocznej miejskiej manifestacji pamięci Ofiar bolszewizmu. Dzień sowieckiego ataku na Polskę w 1939 roku jest także Dniem Sybiraków, dniem pamięci o ich losach – pierwsze zsyłki Polaków na Sybir sięgają XVII wieku. Uroczystości, jak co roku, poprzedziła Msza św. w intencji Sybiraków. Od 40 lat w Koszalinie, tuż przy diecezjalnej katedrze NPNMP, znajduje się pomnik wzniesiony Ofiarom bolszewizmu. Pod tym pomnikiem, odnowionym dzięki pomocy Instytutu Pamięci Narodowej, odbywa się rokrocznie patriotyczna manifestacja pamięci. Klub „Gazety Polskiej” w Strzelinie złożył kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego. W 85. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę oraz Dzień Sybiraka oddano hołd pamięci Obrońcom Ojczyzny – poległym, pomordowanym i wywiezionym na Syberię Polakom.

Klub „Gazety Polskiej” Myśli Patriotycznej w Suwałkach w 85. rocznicę napaści komunistycznej Rosji na Polskę zapalił biało-czerwone znicze z patriotycznym logo: „Bóg– Honor–Ojczyzna” pod byłą siedzibą NKWD i UB – służb systemu komunistycznego, najbardziej ludobójczego w historii świata.

Klub „Gazety Polskiej” w Krakowie, pod przewodnictwem Marka Michno, zorganizował manifestację pod Konsulatem Generalnym Republiki Niemiec, upamiętniając obrońców Ojczyzny z września 1939 roku. Celem było także przypomnienie o konieczności reparacji za straty, jakie Polska poniosła podczas II wojny światowej. Wydarzenie odbyło się we współpracy z Międzyzakładową Organizacją NSZZ „Solidarność”, z udziałem Krystyny Karabuły, radnej Barbary Nowak i Ryszarda Majdzika. Protestujący przeszli spod konsulatu Niemiec pod konsulat Rosji, wyrażając sprzeciw wobec działań zagrażających suwerenności Polski.

Klub „Gazety Polskiej” Kielce-Centrum w 85. rocznicę napaści Sowietów na Polskę, pod pomnikiem Matki Polki Sybiraczki, na kieleckiej Kadzielni, gdzie znajduje się symboliczna mogiła Ofiar zbrodni katyńskiej, oddali hołd Polakom zamordowanym we Wschodniej Polsce oraz wywiezionym na Sybir, gdzie zginęli w okrutnych warunkach życia i ciężkiej pracy.

W 85. rocznicę napaści Sowietów na Polskę przy tablicach katyńskich w Zabrzu Klub „Gazety Polskiej” Zabrze II im. płk. Łukasza Cieplińskiego zorganizował Apel Pamięci.

Jak zawsze oprócz klubowiczów wzięli w nim udział członkowie
Rajdu Katyńskiego.

Odśpiewano hymn, odmówiono modlitwę w intencji polskich
Bohaterów tamtych dni.

W 85. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę Klub „Gazety Polskiej” Włocławek II złożył kwiaty pod pomnikiem Armii Krajowej.

W Jeleśni Klub „Gazety Polskiej” Koszarawa i Jeleśnia uczestniczył w uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę zestrzelenia amerykańskiego samolotu B-24 Liberator „Dinah-Might”.

Klub „Gazety Polskiej” Kielce-Centrum uczcił pamięć Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli o naszą wolność i niepodległość, ale zginęli, rozstrzelani w lasach zgórskich we wrześniu 1948 roku przez katów, funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa. Upamiętniono również 80. rocznicę zwycięskiej bitwy pod Szewcami, stoczonej 18 września 1944 roku przez AK z Niemcami. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św., a następnie dzieci ze szkoły podstawowej dokonały odsłonięcia monumentalnego pomnika, dzieła kieleckiego artysty Sławka Micka, poświęconego pamięci zamordowanych tam Żołnierzy Wyklętych, tj.: kpt. Aleksandra Życińskiego „Wilczura”, por. Karola Łoniewskiego „Lwa”, Józefa Figarskiego „Śmiałego”, Czesława Spadło „Małego”, Romana Majewskiego „Roga”, Jana Wosińskiego, Piotra Pecela oraz ósmemu nieznanemu z imienia i nazwiska. Przemówienie wygłosiła córka Aleksandra Życińskiego, Pani Aleksandra, która urodziła się w więzieniu, gdyż jej mama, ps. Zośka, również była więziona, tak jak jej mąż. Złożono wieńce oraz mnóstwo pojedynczych kwiatów od licznie przybyłych osób, chcących oddać hołd pomordowanym patriotom.

Gliwicki Klub „Gazety Polskiej” aktywnie wspiera ideę Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) i w ramach tej inicjatywy zbierał podpisy obywateli, promując projekt w różnych częściach miasta. Działania te obejmowały rozmowy z mieszkańcami, edukowanie ich na temat korzyści wynikających z budowy CPK oraz uzyskiwanie poparcia przez podpisy. Przykładem jednej z takich aktywności było prowadzenie akcji informacyjnej przed wejściem do Tężni Solankowej w Gliwicach, gdzie członkowie gliwickiego Klubu „Gazety Polskiej” w bezpośrednich rozmowach przekonywali do poparcia tej kluczowej inwestycji.

W Zakopanem odbyło się spotkanie Klubu „Gazety Polskiej” z Nowego Targu, podczas którego omówiono najważniejsze kwestie związane z X Nadzwyczajnym Zjazdem Klubów GP, który miał miejsce w Sulejowie. Podsumowano to wydarzenie oraz rozmawiano o planach dalszego działania klubu. W trakcie spotkania poruszono także aktualne tematy polityczne związane z sytuacją w Polsce, skupiając się na wyzwaniach, przed którymi stoi środowisko patriotyczne. Dyskusja była okazją do wymiany opinii i zaplanowania kolejnych inicjatyw.

We Wrocławiu odbyło się spotkanie Klubu „Gazety Polskiej”, w którym uczestniczył poseł Jacek Świat. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. W trakcie rozmów omawiano bieżące sprawy polityczne, planowano też dalsze działania klubu.

Członkowie Klubu „Gazety Polskiej” w Częstochowie zakończyli zbiórkę podpisów. Celem było wsparcie ustawy o zobowiązaniu władz publicznych do realizacji inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego – „TakDlaCPK”. Częstochowski Klub „GP” zebrał łącznie 11 053 podpisy.


ZAPROSZENIA KLUBOWE


MILANÓWEK – zaproszenie na spotkanie z dr. Karolem Nawrockim, prezesem Instytutu Pamięci Narodowej. 30 września (poniedziałek), godz. 18:30. Mediateka Grodzisk Mazowiecki, ul. 3 Maja 57, Grodzisk Mazowiecki.

ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI – zaproszenie na spotkanie z Antonim Macierewiczem, byłym szefem Ministerstwa Obrony Narodowej. 7 października (poniedziałek), godz. 18, ul. Wojska Polskiego 128, Aleksandrów Łódzki.


Ryszard Kapuściński

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl



Читать всю статью