Harrods, światowej sławy brytyjski dom towarowy, ogłosił w połowie grudnia ub.r. otwarcie „Harrods Mansion Members Club” (chin. „哈罗德公馆会员俱乐部”) w Szanghaju, projektu nazywanego również mianem „The Residence”. To pierwszy taki ekskluzywny klub Harrodsa w Chinach.
Klub w założeniu liczyć może nie więcej jak 250 członków (mówimy o mieście, gdzie mieszka i pracuje ponad 27 milionów ludzi), wszyscy ewentualni „nadliczbowi” członkowie przyjmowani będą wyłącznie na podstawie osobistych poleceń (poręczeń) członków klubu.
Określono trzy kategorie członkostwa w szanghajskim „Harrods Mansion Members Club”, a roczne opłaty związane z tym członkostwem zaczynają się od poziomu 150.000 RMB (ok. 83.500 PLN).
Członkowie klubu uzyskują m.in. swobodę rezerwacji stolika w restauracji, którą prowadzi brytyjski szef kuchni Gordon Ramsay.
“Otwarcie restauracji w Szanghaju od dawna było moją ambicją, ale zrealizowanie tej ambicji wymagało idealnego czasu i perfekcyjnej lokalizacji. Cieszę się, iż nawiązaliśmy współpracę z Harrodsem w ramach projektu The Residence, prawdziwie ekskluzywnego i ekscytującego. Niebawem przedstawimy członkom klubu i ich gościom wyjątkowe i starannie wyselekcjonowane menu kuchni brytyjskiej” – mówił pod koniec zeszłego roku Gordon Ramsay.
Szanghajski „Harrods Mansion Members Club” zlokalizowano w HKRI Taikoo Hui w dzielnicy Jing’an przy Nanjing Road w zrewitalizowanym budynku Cha House zbudowanym w latach 20. XX wieku. Znajduje się tu ekskluzywna herbaciarnia i piano bar dostępne dla wszystkich chętnych (i posiadających odpowiednią ilość środków). Pomieszczenia dla klubowiczów znajdują się na pierwszym, drugim i trzecim piętrze budynku, dokąd dostać się można windą strzeżoną przez portierów w uniformach identycznych z tymi, w które odziani są portierzy Harrods London Knightsbridge.
Warto w tym momencie uświadomić sobie fakt, iż budynek Cha House znajduje się w miejscu będącym marzeniem każdego dewelopera na świecie. Tu można postawić budynek jak ten na Złotej 44 w Warszawie. A stoi tu trzypiętrowy dom należący do jednego tylko właściciela…
Członkowie szanghajskiego klubu Harrodsa będą mogli spędzać w nim czas delektując się najznamienitszymi koniakami i whisky, najlepszymi winami z całego świata, organizować prywatne kolacje, lub spotkania przy barze, jak również dyskretne spotkania biznesowe w pokojach konferencyjnych urządzonych w specyficznej stylistyce art deco Szanghaju sprzed 100 lat. W każdej z tych przestrzeni członkowie klubu mają czuć się wyjątkowo, dlatego też wszystko tu zostało wykonane na zamówienie: od tapet, poprzez meble, poprzez kinkiety i lampy.
Ponoć w damskiej garderobie jest złocony sufit.
Gdyby członkom klubu się gdzieś spieszyło, mają do dyspozycji prywatny odrzutowiec, a innymi sprawami pilnymi zajmie się konsjerż wyselekcjonowany w niezwykle złożonym procesie rekrutacji.
Harrods to luksusowy dom towarowy przy Brompton Road, w dzielnicy Knightsbridge, w Londynie, którego założycielem był Henry Charles Harrod. Pierwszy sklep Harrods został otwarty w 1849 roku. Obecny 7-piętrowy budynek pochodzi z 1905 roku.
Obecnie w skład Harrods Group wchodzą Harrods Bank, Harrods Estates, Harrods Casino, Harrods Aviation i Air Harrods.
Harrods ma w swoim portfolio najbardziej ekskluzywne marki świata. Wejście do tego portfolio określa status marki wśród najbardziej zamożnych klientów na świecie. Harrods to dziś również ponad 20 ekskluzywnych restauracji na całym świecie, a także specjalistyczne usługi związane z modą, domem, urodą i zdrowiem. Harrods słynie z wyjątkowej obsługi klienta wynikającej z doświadczenia w obcowaniu z klientami zamożnymi, a co za tym idzie roszczeniowymi i bardzo kapryśnymi.
Harrods podniósł pojęcie „klient nasz pan” do poziomu „wszystko czego życzy sobie klient jest możliwe, bo jest on sercem i duszą Harrodsa”.
Źródła:
Autor: 梁安基 Andrzej Z. Liang, 上海 Shanghai, 中国 Chiny
e-mail: [email protected]
Redakcja: Leszek B. Ślazyk
e-mail: [email protected]
© www.chiny24.com