Wszystkie kłamstwa transgender. Nowa książka to postrach "Wyborczej" i światka LGBT

pch24.pl 1 год назад

Są książki, których lewica boi się wprost panicznie; gdyby mogła, paliłaby je w wielkich stosach na rynkach miast. Póki co próbuje tylko blokować ich sprzedać, cenzurować, oczerniać autorów. Powód? Bo książki te zawierają prawdę, która doskonale i celnie obnaża kłamstwa ideologii. Tak jest w przypadku pracy „Nieodwracalna krzywda” Abigail Shrier poświęconej fałszowi ideologii transgenderyzmu.

O książce Abigal Shrier pt. „Nieodwracalna krzywda. Tragiczne losy nastolatek, które zmieniły płeć” słyszał chyba każdy, kto interesuje się przebiegiem współczesnych sporów cywilizacyjnych. Praca amerykańskiej autorki wydana w 2020 roku gwałtownie stała się bestsellerem. Do jej popularności przyczyniły się próby ocenzurowania podjęte przez duże podmioty bliskie ideowej lewicy, między innymi przez Amazona – i to zanim jeszcze książka trafiła do sprzedaży. Ze swoich ofert wycofywały ją później różne sklepy i sieci, a Amerykańskie Stowarzyszenie Sprzedawców Książek oficjalnie przeprosiło za fakt umieszczenia dzieła Shrier w swoich materiałach promocyjnych. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest prosta: praca „Nieodwracalna krzywda” stoi w kontrze do ideologii transseksualizmu i bierze w obronę młodych ludzi, którzy pod wpływem propagandy decydują się na wyrządzenie sobie niepowetowanych szkód. W krajach anglojęzycznych, przede wszystkim w samych USA, ofiarami ideologicznego zacietrzewienia padają przede wszystkim dziewczęta. Problem poddawania się okaleczaniu (zwłaszcza mastektomii) oraz tzw. terapii hormonalnej nabrzmiewa z miesiąca na miesiąc; problem wśród nastolatek nasilił się zwłaszcza w latach naznaczonych przez lockdowny.

Praca Abigail Shrier pokazuje tymczasem, iż ideologia transseksualna, która dotyka setek tysięcy młodych osób na całym świecie, nie ma nic wspólnego z nauką – jest w pełnym tego słowa znaczeniu ideologią. Autorka porównuje współczesną modę na transseksualizm do wcześniejszych masowych zjawisk niszczących zdrowie zwłaszcza dziewcząt, choćby do mody na skrajną szczupłość, która skutkowała licznymi przypadkami anoreksji. Choć książka Shrier spotkała się z nienawistną reakcją środowisk skrajnie lewicowych, doceniło ją wiele poważnych amerykańskich tytułów – i to również tych, które nie są bynajmniej kojarzone z prawicą, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, gdzie krytykę wobec transseksualizmu silnie podnosi ruch feministyczny. Pozytywne recenzje pojawiły się między innymi w „The Economist”, „The Sunday Times” czy „Irish Independent”. Nic dziwnego: praca Shrier, która jest publicystką prestiżowego „Wall Street Journal”, po prostu broni się wysoką jakością narracji i rzetelnością przytaczanych faktów.

Niestety, bardzo groźna moda na chirurgiczną i chemiczną „zmianę” płci dociera również do Polski. W ostatnich miesiącach media w naszym kraju informowały o przypadku ciężko chorej nastolatki, która pod wpływem nowego środowiska uznała nagle, iż jest mężczyzną i podjęła decyzję o przejściu procedury okaleczenia. Większość szkół średnich w dużych miastach boryka się z problemem podejścia do osób, które „identyfikują się” z przeciwną niż ich biologiczna płcią. Dominujące media lewicowe przedstawiają ideologię transpłciowości jako atrakcyjną, zachęcając nastolatków do podejmowania nieodwracalnych decyzji, od podejmowania wczesnych kontaktów intymnych z osobami tej samej płci po rozpoczęcie „terapii” mającej zmienić naturalny przebieg dojrzewania płciowego.

Zalewające Polaków publikacje książkowe i internetowe nie mają jednak żadnego waloru intelektualnego: to niemal w całości propaganda i propozycja bezkrytycznego przyjmowania kulturowych trendów liberalnej lewicy. Pojawienie się polskiego wydania książki Abigail Shrier sprawia, iż krajowi rewolucjoniści będą mieć poważny orzech do zgryzienia: rzetelne argumenty przeciwko ideologii transgenderyzmu będą wymagać odpowiedzi na zupełnie innym poziomie. Do tego lewica nie będzie jednak zdolna z oczywistych przyczyn; stąd istnieje duża nadzieja, iż obecność „Nieodwracalna krzywda” w Polsce pozwoli ochronić przed katastrofalnymi decyzjami tysiące nastolatków w Polsce.

Na szczęście w naszym kraju widać w tej sprawie wiele rozsądku; przygotowywane są różne inicjatywy, które mają chronić polską szkołę przed demoralizacją. Nie wszystko jednak uda się załatwić ustawami: nie tylko przez szkołę złowroga ideologia dociera do umysłów młodych Polaków, ba, dzieje się to raczej innymi kanałami – poprzez seriale, media, fatalny przykład popularnych „celebrytów”. Stąd wyposażenie się w niezbędną do obalenia ideologii transgender wiedzę jest koniecznością. Książka Abigail Shrier to po prostu doskonały przewodnik, z którym konfrontacji nie wytrzyma żaden ideolog transgenderyzmu.

Paweł Chmielewski

Abigail Shrier, Nieodwracalna krzywda. Tragiczne losy nastolatek, które zmieniły płeć, wyd. AA, Kraków 2023, s. 352.

Читать всю статью