Wimbledon: Świątek w 1. rundzie z Townsend

naszdziennik.pl 2 дни назад

Iga Świątek obronę tytułu w Wimbledonie rozpocznie od meczu z amerykańską tenisistką Taylor Townsend. Na mistrzynię French Open Mirrę Andriejewą w pierwszej rundzie trafiła Magda Linette.

Maja Chwalińska zagra z Mananchayą Sawangkaew z Tajlandii, a Magdalena Fręch z Rosjanką Anną Kalinską.

Świątek jest rozstawiona z numerem trzecim, a jej pierwsza rywalka w światowym rankingu zajmuje
81. miejsce. 30-latka nigdy w Wimbledonie nie przebrnęła 2. rundy. Do tej pory ze sobą nie grały.

Losowanie odbyło się w piątek w Londynie. Mecze pierwszej rundy zaplanowano na poniedziałek i wtorek. Finał zmagań kobiet ma się odbyć 11 lipca.

AB, PAP

Читать всю статью