Węgry: Spotkanie ministrów obrony państw V4

naszdziennik.pl 2 часы назад

Państwa członkowskie Grupy Wyszehradzkiej (V4) – Polska, Węgry, Czechy i Słowacja – uznają za konieczne zacieśnianie współpracy w zakresie logistyki wojskowej oraz przemysłu obronnego — poinformowali w czwartek ministrowie obrony państw V4 podczas wspólnej konferencji prasowej w Budapeszcie.

W rozmowach uczestniczyli szefowie resortów obrony Węgier, Słowacji, Czech i Polski — Romulusz Ruszin-Szendi, Robert Kalinak, Jaromir Zuna oraz Władysław Kosiniak-Kamysz. Ministrowie uzgodnili, iż w przyszłości będą zapraszać przedstawicieli państw członkowskich V4 na wszystkie ćwiczenia wojskowe odbywające się na terytorium ich krajów.

Ponadto – jak dodali – podczas lipcowego szczytu NATO w Ankarze będą wspólnie postulować rozwój systemów logistycznych na osi północ-południe, w tym systemów zaopatrzenia w paliwo, w celu wzmocnienia wschodniej flanki Sojuszu. Ministrowie zgodzili się również, iż silna kooperacja w ramach Grupy Wyszehradzkiej przyczynia się do zapewnienia bezpieczeństwa w całej Europie.

AB, PAP

Читать всю статью