W ramach pierwszego kroku na rzecz odnowienia kierownictwa węgierskich placówek dyplomatycznych ministerstwo spraw zagranicznych Węgier odwołuje 37 szefów misji – poinformowała w piątek szefowa węgierskiej dyplomacji Anita Orbán w nagraniu zamieszczonym na Facebooku.
Minister wyjaśniła, iż niektórym dyplomatom po prostu kończy się kadencja, ale część decyzji o zakończeniu misji była podyktowana „chęcią zapewnienia, by interesy Węgier reprezentowali ambasadorzy zdolni do wiarygodnego i skutecznego działania w duchu nowych priorytetów polityki zagranicznej”.
– Działanie to stanowi również element szerszego procesu odnowy kadrowej – dodała Orbán.
AB, PAP









![Chełmski policjant ukarany mandatem. Nieoznakowanym radiowozem zderzył się z innym autem [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-chelmski-policjant-ukarany-mandatem-nieoznakowanym-radiowozem-zderzyl-sie-z-innym-autem-zdjecia-1782580744.jpg)



