Węgry: Minister spraw zagranicznych odwołała szefów misji dyplomatycznych

naszdziennik.pl 1 день назад

W ramach pierwszego kroku na rzecz odnowienia kierownictwa węgierskich placówek dyplomatycznych ministerstwo spraw zagranicznych Węgier odwołuje 37 szefów misji – poinformowała w piątek szefowa węgierskiej dyplomacji Anita Orbán w nagraniu zamieszczonym na Facebooku.

Minister wyjaśniła, iż niektórym dyplomatom po prostu kończy się kadencja, ale część decyzji o zakończeniu misji była podyktowana „chęcią zapewnienia, by interesy Węgier reprezentowali ambasadorzy zdolni do wiarygodnego i skutecznego działania w duchu nowych priorytetów polityki zagranicznej”.

– Działanie to stanowi również element szerszego procesu odnowy kadrowej – dodała Orbán.

AB, PAP

Читать всю статью