Żołnierze wojsk lądowych, powietrznodesantowych i marynarki wojennej trenowali w piątek w porcie w Elblągu odbicie z rąk przeciwnika obiektów infrastruktury krytycznej. Był to końcowy epizod ćwiczenia „Dzielny Dzik 26”.
Zgodnie ze scenariuszem ćwiczenia, pododdział 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w nowoczesnych lekkich pojazdach rozpoznawczych Legwan przeprowadził szturm na teren portu zajęty przez przeciwnika. Jednocześnie żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej wykonali desant przy pomocy śmigłowca Mi-17. W ćwiczeniu uczestniczyły też nowoczesne śmigłowce bojowe AH-64 Apache.
Wsparcie w odbijaniu obiektów infrastruktury krytycznej zapewnił im okręt ORP Śniardwy, wchodzący w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Stacjonujący na co dzień w Gdyni trałowiec przybył do elbląskiego portu po przepłynięciu kanału przez Mierzeję Wiślaną.
AB, PAP













