Iran i USA utworzyły linię komunikacyjną, która ma zapobiec incydentom zbrojnym w cieśninie Ormuz - poinformowała w piątek irańska państwowa Press TV.
Bezpośrednie kontakty amerykańskiej armii i irańskiej Gwardii Rewolucyjnej zapowiadał wcześniej wiceprezydent USA J.D. Vance.
Linia komunikacyjna powstała, by ułatwić wdrażanie zapisów podpisanej w zeszłym tygodniu przez Iran i USA umowy, które dotyczą cieśniny Ormuz - zaznaczyła irańska stacja.
JG, PAP






![Uroczysta promocja w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie [ZDJĘCIA]](https://cowkrakowie.pl/wp-content/uploads/2026/06/Promocja_Szkola_Aspirantow14.jpg)

