Utworzono linię między Iranem i USA

naszdziennik.pl 9 часы назад

Iran i USA utworzyły linię komunikacyjną, która ma zapobiec incydentom zbrojnym w cieśninie Ormuz - poinformowała w piątek irańska państwowa Press TV.

Bezpośrednie kontakty amerykańskiej armii i irańskiej Gwardii Rewolucyjnej zapowiadał wcześniej wiceprezydent USA J.D. Vance.

Linia komunikacyjna powstała, by ułatwić wdrażanie zapisów podpisanej w zeszłym tygodniu przez Iran i USA umowy, które dotyczą cieśniny Ormuz - zaznaczyła irańska stacja.

JG, PAP

Читать всю статью