TVN24 najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce Wirtualnemedia.pl

oen.pl 1 год назад


TVN24 w październikowym rankingu IMM pierwszą pozycję zawdzięcza m.in. publikowanym przed wyborami sondażom exit poll i late poll przygotowanym przez Ipsos. Media często przywoływały także rozmowę w „Faktach po faktach” z byłym szefem CBA Pawłem Wojtunikiem, który w czasie programu publicznie zwrócił się do Mariusza Kamińskiego, szefa MSWiA. Stację wzmiankowano 4911 razy.

Na drugiej pozycji znajduje się RMF FM z 4,4 tys. cytowaniami. Stacja jako pierwsza poinformowała o zabójstwie sześcioletniego chłopca przez jego ojca w Gdyni i o rozpoczętych poszukiwaniach mężczyzny. Podium zamyka „Rzeczpospolita” z liczbą ponad 4,2 tys. cytowań.

Wirtualnemedia.pl w czołówce mediów internetowych

Na pierwszym miejscu rankingu portali internetowych znajduje się Onet, który odnotował niemal 4 tys. cytowań. Drugie miejsce, z liczbą ponad 3,7 tys. wzmianek, należy do Wirtualnej Polski. Podium zamyka Interia z liczbą blisko 2,5 tys. wzmianek.

Miejsce czwarte (awans o jedną pozycję) zajmują Wirtualnemedia.pl, cytowane przez inne redakcje w październiku 1302 razy.

W prasie dominuje „Rzeczpospolita”

Liderem opiniotwórczych tytułów prasowych w październiku zostaje „Rzeczpospolita”, za nią „Gazeta Wyborcza” i „Fakt”.

W kategorii tygodników i dwutygodników październikowy ranking IMM otwiera „Viva”, którą cytowano 563 razy. Na drugim miejscu znajduje się „Do Rzeczy” z liczbą 529 wzmianek. Na trzeciej pozycji z wynikiem 428 cytowań plasuje się „Wprost”. Czołówkę miesięczników i dwumiesięczników tworzą „Forbes” (182 cytowania), ex aequo „Press” (134 cytowania) i „Twój Styl”.


TVN24 liderem w telewizji, RMF FM w radiu

Pierwsze miejsce najbardziej opiniotwórczych stacji telewizyjnych należy do TVN24. Drugą pozycję zajmuje Polsat News. Na trzecim miejscu znajduje się TVP Info.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej


Z wynikiem ponad 4,4 tys. wzmianek RMF FM kolejny raz obejmuje pozycję lidera wśród najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych. Na drugim miejscu zestawienia znajduje się Radio ZET, do którego inne redakcje odnosiły się blisko 3,7 tys. razy. Na podium znajduje się także Program I Polskiego Radia. Do jego informacji pozostałe polskie media odwoływały się ponad 1,2 tys. razy.

Media sportowe i medyczne

Liderem opiniotwórczych mediów o tematyce zdrowotnej pozostaje „Rynek Zdrowia” z wynikiem 134 cytowań. Redakcja ta wyprzedza „Puls Medycyny” oraz Medonet.

W kategorii mediów sportowych liderem w październiku było TVP Sport. Dalej plasuje się „Przegląd Sportowy”, który odnotował 736 wzmianek, a na trzeciej pozycji jest portal Meczyki.pl z liczbą 629 cytowań.

Redakcje o profilu ekonomiczno-biznesowym

Liderem w zestawieniu prasy biznesowej pozostaje „Rzeczpospolita” przed „Dziennikiem Gazetą Prawną” i „Pulsem Biznesu”.

W internecie ranking otwiera Money z liczbą 674 wzmianek. Na podium znajdują się także Business Insider (635 powołań) i Bankier (190 cytowań).

Radio Gdańsk liderem zestawienia mediów regionalnych
Liderem opiniotwórczych mediów regionalnych w związku z awansem o dwie pozycje zostaje Radio Gdańsk, które cytowano 137 razy. Na drugim miejscu znajduje się Radio Lublin z 97 wzmiankami i awansem o siedem pozycji, a na trzecim Radio Poznań – 87 wzmianek.


Agora znów liderem TOP 10 wydawnictw

Na miejsce pierwsze w rankingu najbardziej opiniotwórczych wydawnictw awansuje Agora, której redakcje Gazeta Wyborcza, Radio ZET, TOK FM, Radio Plus, Gazeta.pl, Plotek.pl, Sport.pl były cytowane przez inne media ponad 9,5 tys. razy.

Na drugim miejscu znajduje się grupa Ringier Axel Springer z wynikiem ponad 9,1 tys. wzmianek analizowanych tytułów – Business Insider, Fakt, Forbes, Newsweek, Noizz, Onet, Plejada, Przegląd Sportowy, Medonet.

Na ostatnim miejscu podium plasuje się Cyfrowy Polsat z liczbą blisko 8 tys. cytowań, który reprezentują Polsat, Polsat News, Polsat Sport, Interię, Pomponik oraz TV4.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 71 202 przekazach pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się cytowania ze wskazaniem nazwy mediów prasowych, serwisów internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1 – 31 października 2023 roku. Od 1 września br. Instytut Monitorowania Mediów rozszerzył próbę badawczą źródeł mediowych o ponad 40 stacji telewizyjnych oraz ponad 200 rozgłośni radiowych.









Źródło

Читать всю статью