Order Orła Białego już w Warszawie. Kancelaria Prezydenta odebrała przesyłkę od Zełenskiego

stefczyk.info 3 часы назад

Jak poinformował rzecznik prezydenta Rafał Leśkiewicz, Kancelaria Prezydenta RP odebrała już odesłany przez Wołodymyra Zełenskiego Order Orła Białego. Odznaczenie trafiło do depozytu Biura Odznaczeń i Nominacji, a do zakończenia procedury potrzebna pozostało publikacja postanowienia prezydenta wraz z kontrasygnatą premiera.

Leśkiewicz podkreślił, iż order nadany w 2023 roku nie może zostać przyznany tej samej osobie ponownie, a dokument potwierdzający jego nadanie straci ważność.

Rzecznik prezydenta wskazał również, iż to strona ukraińska odpowiada za obecny kryzys dyplomatyczny. Według jego relacji Kijów dwukrotnie inicjował kontakt z Kancelarią Prezydenta, jednak najpierw nie doszło do planowanej rozmowy telefonicznej, a następnie Ukraińcy wycofali się z uzgodnionego wcześniej spotkania Karola Nawrockiego z Wołodymyrem Zełenskim w Warszawie.

Zdaniem Leśkiewicza prezydent Ukrainy, komentując sprawę w mediach, „mija się z faktami”. Mimo napięć rzecznik wyraził nadzieję na normalizację relacji między Polską a Ukrainą.

Читать всю статью