19-latek, który w czwartek zaatakował nożem personel i pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu-Zdroju, był pod wpływem narkotyków – wynika ze wstępnych badań. Jak poinformowała policja, mężczyzna był trzeźwy i został zatrzymany na miejscu. Napastnika obezwładnił lekarz, który mimo odniesionych obrażeń powstrzymał agresora do czasu przyjazdu służb – dyrektor szpitala Robert Ostrowski nazwał jego postawę bohaterską.
W wyniku ataku ranni zostali lekarz, pielęgniarka oraz dwie pacjentki. Troje poszkodowanych doznało ran kłutych klatki piersiowej, a jedna osoba także szyi. Ich stan lekarze określają jako poważny, ale stabilny. Pielęgniarka odniosła obrażenia ręki.
Ministerstwo Zdrowia zapewniło, iż na bieżąco monitoruje sytuację i pozostaje w kontakcie z dyrekcją placówki oraz służbami, deklarując pełne wsparcie dla szpitala.


![W relacjach z Ukrainą wyszliśmy na frajerów [OPINIA SZCZERKA]](https://i.iplsc.com/-/000MZ41SVBVGP8X1-C461.jpg)











