"Nie wszystkie "paliwa kopalne" pochodzą z paliw kopalnych, więc skąd pochodzą?"(video)

grazynarebeca.blogspot.com 8 месяцы назад

Prawie wszyscy myślą, iż "paliwa kopalne" pochodzą z paliw kopalnych lub starożytnych lasów organicznych, dżungli, planktonu lub dinozaurów przetrzymywanych pod ziemią przez tysiąclecia, które przekształcają się w ropę, gaz i węgiel.

Ale jeżeli węglowodory, czyli "paliwa kopalne", są wytwarzane ze skamieniałości, dlaczego znajdują się głęboko pod oceanami i na powierzchni Ziemi? Albo dlaczego na jednym z księżyców Saturna znajduje się więcej ropy naftowej i gazu ziemnego niż na Ziemi?

Tak więc, jeżeli wszystkie węglowodory nie pochodzą ze skamieniałości, skąd pochodzą? A co nam to mówi o proponowanej i wdrażanej polityce przeciwdziałania zmianom klimatycznym?

Pytania te mają najważniejsze znaczenie dla propozycji dotyczących przyszłości wykorzystania energii na świecie. Aby udzielić odpowiedzi, dr Willie Soon dołączył do Tuckera Carlsona, aby omówić paliwa kopalne w kosmosie, fałszywą narrację o zmianie klimatu, globalne ocieplenie na przestrzeni dziejów, siły, które rujnują naukę i dowody na istnienie Boga.

Dr Willie Soon jest amerykańskim astrofizykiem i geologiem. Jest współliderem zespołu w CERES Science i wiodącym autorytetem w dziedzinie związku między zjawiskami słonecznymi a globalnym klimatem. Od ponad 32 lat bada relacje Słońce-Ziemia nie tylko pod kątem meteorologii i klimatu, ale także pod kątem orbitalnej dynamiki oddziaływań Słońce-Ziemia-inne planety, aktywności magmowej (wulkany) i tektonicznej (trzęsienia ziemi).

W niedawnym wywiadzie z Tuckerem Carlsonem dr Soon wyjaśnił, iż wiele z tego, co powiedziano nam o energii i klimacie, jest fałszywe. "Powiedziałbym, iż około 80 do 90% artykułów opublikowanych w tak zwanej "nauce o klimacie" nie powinno być publikowanych" – powiedział.

Pod koniec wywiadu pokrótce opowiedział o przykładach dowodów na istnienie Boga, które widzi w dziedzinie matematyki.

Dla zwięzłości ograniczyliśmy nasz artykuł do pierwszej części dyskusji, która dotyczyła sposobu produkcji węglowodorów. Cały wywiad możecie obejrzeć poniżej. Dla dr. Komentarz Soona do wywiadu, który zawiera linki do odpowiednich artykułów naukowych i plik pdf z materiałami źródłowymi, kliknij TEN link.

Tucker Carlson: Odcinek 62 | Dr Willie Soon – Prawda o paliwach kopalnych, 11 stycznia 2024 (49 min)

Jeśli nie możesz obejrzeć powyższego filmu na Rumble, możesz go obejrzeć na The Tucker Carlson Encounter TUTAJ i YouTube TUTAJ.

Nie powinniśmy zakładać, iż wszystkie węglowodory na Ziemi są "paliwami kopalnymi".

Istnieją dwie podstawowe teorie pochodzenia ropy naftowej: biotyczna i abiotyczna.

Teoria biotyczna głosi, iż ropa i gaz wydobywany z ziemi pochodzą ze szczątków roślin i zwierząt uwięzionych pod ziemią miliony lat temu. Te "paliwa kopalne" powstawały przez całe eony, a my zużywamy je znacznie szybciej, niż można je uzupełnić.

Teoria abiotyczna jest przeciwstawnym poglądem, który ma istotne dowody na jej poparcie. Jak zauważyliśmy w poprzednim artykule, teoria ta sięga wieków wstecz i obejmuje jako jednego z jej wybitnych orędowników Dimitrija Mendelejewa, najbardziej znanego z wynalezienia układu okresowego pierwiastków.

Podobnie jak w przypadku wszystkich teorii, nigdy nie jest ona tak jednoznaczna jak jedna lub druga. Podczas gdy dr. niedługo zgadza się, iż węglowodory powstają ze skamieniałości, mówi, iż istnieją poważne dowody na to, iż nie jest to jedyny sposób, w jaki węglowodory mogą być produkowane.

Jako dr. niedługo zauważono, iż nie wiemy jeszcze, jaki procent węglowodorów na Ziemi powstał ze skamieniałości biologicznych, a jaki procent powstał w wyniku procesów niebiologicznych (abiogenicznych).

Nie musi to oznaczać, iż nasze dostępne rezerwy węglowodorów są nieograniczone. Z drugiej jednak strony powszechne debaty na temat "ograniczonych zasobów" i "odnawialnych źródeł energii" są często nienaukowe i nierealistyczne.

Na Tytanie, największym księżycu Saturna, gdzie temperatury wynoszą -290 stopni Fahrenheita (-179 stopni Celsjusza), NASA, Europejska Agencja Kosmiczna i Włoska Agencja Kosmiczna odkryły ocean metanu w postaci ciekłej.

Metan to węglowodór, który jest podstawowym składnikiem gazu ziemnego. Alarmiści klimatyczni nazywają go "potężnym gazem cieplarnianym".

Jako dr. niedługo zapytano: Temperatura Tytana wynosi -290oF, mając ocean "potężnego gazu cieplarnianego", gdzie jest globalne ocieplenie?

Na Tytanie nie znaleziono żadnych skamieniałości. Ocean metanu znaleziony na Tytanie dowodzi ponad wszelką wątpliwość, iż teoria abiogenna jest prawdziwa. Jako dodatkowy dowód dr Soon opisał eksperyment przeprowadzony w 2009 roku w Szwecji. Wykazano, iż jeżeli metan ("CH4") jest poddawany działaniu wysokich ciśnień i temperatur w celu symulacji warunków panujących w płaszczu Ziemi, mogą powstawać złożone węglowodory, takie jak benzen i etan.

Tytan nie jest jedyną planetą, na której znaleziono węglowodory. Na przykład metan został znaleziony w atmosferze Jowisza, a benzen w skałach na Marsie. Złożone węglowodory zwane wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi zostały znalezione w przestrzeni międzygwiazdowej i międzygalaktycznej. "Jest wszędzie" – powiedział dr Soon.

Narracja, iż tak zwane "paliwa kopalne", których istnienie jest ograniczone ilością skamieniałości lub ilością rozkładającego się materiału organicznego, nie jest prawdziwa.

Dlaczego więc ludzie wierzą, iż węglowodory są ograniczoną podażą "paliw kopalnych"?

"Świat jest pełen nieprawd i półprawd" – powiedział dr Soon. "Nie jesteśmy ograniczeni dostępnością, powiedzmy, benzyny, ropy naftowej czy węgla".

Na COP28 w Dubaju "właśnie oświadczyli, iż powinniśmy przestać używać paliw kopalnych, głównie ropy naftowej, gazu ziemnego, a choćby węgla" – powiedział dr Soon. "Chodzi mi o to, iż ci ludzie są teraz szaleni, naprawdę szaleni. Myślę, iż skrzywdzą [wielu] ludzi swoimi złudzeniami".

"Zawsze chodzi o tę mniejszość, tyranię nielicznych, zawsze okradanie wszystkich zmysłów, dobrych zmysłów dobrych ludzi".

Linki zewnętrzne:


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://expose-news.com/
Читать всю статью