"Na" czy "W" - rozwijajmy nowomowę

niepoprawni.pl 1 час назад

Od dłuższego już czasu zalewani jesteśmy "nowoczesną, liberalną, europejską, postępową... etc." polityką zmieniania znaczeń, a tak naprawdę lewacką nowomową. Już jest "ministra", "profesora", "osoba pilotująca" (pilotka to czapka pilota), "kierowczyni" (kierownica to okrągły przyrząd w aucie) itd., itp..

Postępowcy weszli już choćby na teren geografii - słynne "w Ukrainie" zamiast prawidłowego "na Ukrainie". Szlag mnie trafia jak widzę i słyszę te nowoczesne elity bełkoczące dziesięć razy gorzej i głupiej niż ucząca się dopiero młodzież w pierwszych klasach podstawówki.

No to może rozwińmy ten temat i zasugerujmy następne nowoczesne, europejskie zmiany w naszym języku geograficznym na bazie "w Ukrainie":

- "w" zamiast dzisiejszego "na": Litwa, Łotwa, Węgry, Bałkany, Cypr, Słowacja, Antarktyda, Seszele, Mazury, Biegun Północny, Biegun Południowy, Księżyc...

- "na" zamiast dzisiejszego "w": Czechy, Szwecja, Rosja, USA, Wielka Brytania, Francja, Chiny, Polska, Brazylia, Kongo, Australia, Tatry, Estonia...

Jest nadzieja, iż nowoczesne lewactwo temat podejmie z entuzjazmem i wdroży w swoim bełkocie kompromitując się dalej.

Muszę ponegocjować ze znajomą gospodynią, czy mogę ewentualnie ożenić się oficjalnie z jedną z jej krów, nie wiem tylko jak się z nią zmieszczę w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Głowy do góry - wszystko przed nami.

Pozdro,

Читать всю статью