Od dłuższego już czasu zalewani jesteśmy "nowoczesną, liberalną, europejską, postępową... etc." polityką zmieniania znaczeń, a tak naprawdę lewacką nowomową. Już jest "ministra", "profesora", "osoba pilotująca" (pilotka to czapka pilota), "kierowczyni" (kierownica to okrągły przyrząd w aucie) itd., itp..
Postępowcy weszli już choćby na teren geografii - słynne "w Ukrainie" zamiast prawidłowego "na Ukrainie". Szlag mnie trafia jak widzę i słyszę te nowoczesne elity bełkoczące dziesięć razy gorzej i głupiej niż ucząca się dopiero młodzież w pierwszych klasach podstawówki.
No to może rozwińmy ten temat i zasugerujmy następne nowoczesne, europejskie zmiany w naszym języku geograficznym na bazie "w Ukrainie":
- "w" zamiast dzisiejszego "na": Litwa, Łotwa, Węgry, Bałkany, Cypr, Słowacja, Antarktyda, Seszele, Mazury, Biegun Północny, Biegun Południowy, Księżyc...
- "na" zamiast dzisiejszego "w": Czechy, Szwecja, Rosja, USA, Wielka Brytania, Francja, Chiny, Polska, Brazylia, Kongo, Australia, Tatry, Estonia...
Jest nadzieja, iż nowoczesne lewactwo temat podejmie z entuzjazmem i wdroży w swoim bełkocie kompromitując się dalej.
Muszę ponegocjować ze znajomą gospodynią, czy mogę ewentualnie ożenić się oficjalnie z jedną z jej krów, nie wiem tylko jak się z nią zmieszczę w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Głowy do góry - wszystko przed nami.
Pozdro,







![BOCHNIA. Nowe radiowozy dla bocheńskiej policji [ZDJĘCIA]](https://bochniazbliska.pl/wp-content/uploads/2026/06/DSC_8027.jpg)





