MŚJ w strzelectwie: Trzy medale Polaków w Suhl

naszdziennik.pl 2 часы назад

Reprezentanci Polski wywalczyli w niemieckim Suhl kolejne trzy medale strzeleckich mistrzostw świata juniorów – dwa złote i srebrny. W sumie mają ich pięć – cztery złote i jeden srebrny.

Mistrzami globu zostali Maja Gawenda (Społem Łódź), triumfując w karabinie na 50 metrów w postawie leżąc,
oraz para mieszana Małgorzata Dąbrowska (Śląsk Wrocław) i Iwan Rakicki (Kaliber Białystok) w strzelaniu
z pistoletu pneumatycznego na 10 metrów. Srebrny
medal wywalczył Jakub Golliszek (Śląsk) w karabinie
50 m w postawie leżąc.

Poprzednio złote medale zdobyli Iwan Rakicki w pistolecie na 10 metrów oraz drużyna w tej samej konkurencji,
w której obok niego wystąpili Wiktor Kopiwoda (Grot Płock) i Piotr Bujewicz (Gwardia Zielona Góra).

Polacy awansowali na trzecie miejsce w tabeli medalowej mistrzostw. Prowadzą Indie – 6 złotych, 6 srebrnych
i 8 brązowych, przed Włochami 4-2-1, Polską 4-1-0,
ekipą sportowców neutralnych 3-4-3, Ukrainą 2-2-3, Kazachstanem 2-2-0, USA 2-1-2 i Wielką Brytanią 2-1-0.

Czempionat globu juniorów w Suhl potrwa do 26 czerwca.

APW, PAP

Читать всю статью