Międzynarodowa Szkoła Letnia Kontynentalizmu w Wiedniu VIII 2023

geopoliti.org 1 год назад

Zapraszamy do udziału w wakacyjnej Międzynarodowej Szkole Letniej Kontynentalizmu w Wiedniu w sierpniu 2023 roku.

Międzynarodowa Szkoła Letnia Kontynentalizmu to wakacyjny wyjazd na tydzień, dwa tygodnie lub trzy do wyboru do kampusu pod Wiedniem.

Dwa edukacyjne wyjazdy grupowe autokarowe wycieczki po miastach Europy Środkowej w tygodniu.

Trzy dni w tygodniu wykładów o geopolityce kontynentalnej państw Europy Środkowej i wpływie na nią geopolityk sił państw trzecich, prawie międzynarodowym i globalistycznemu porządkowi światowemu, alternatywnej ekonomii wobec globalnego systemu pieniądza korporacyjnego oraz perspektyw na stworzenie nowej cywilizacji na zgliszczach obecnego ładu globalistycznego.

Program obejmuje wycieczki edukacyjne, których celem jest odkrywamy na nowo cywilizacji Europy Środkowej w tym miasta Wiedeń, Grazu, Linz, Pragę, Bratysławę, Budapeszt i Lublanę.

Przewidujemy jednodniowe wycieczki autokarowe (dwa dni w tygodniu) w programie 7, 14 i 21 dniowym do:

W każdym tygodniu odbędą się całodniowe wycieczki autokarem

Wiedeń-Linz-Salzburg

Wiedeń-Graz-Lublana

Wiedeń-Bratysława-Budapeszt

Wiedeń-Czeskie Budziejowice-Praga

Drugim elementem szkoły letniej będą całodniowe wykłady (3 dni w tygodniu) w dwugodzinnych blokach tematycznych:

9-10 Śniadanie

10-11 Czas wolny

Okolice kampusu to malownicze przestrzenie z okolicznymi zamkami arystokracji.

11-13 Blok cywilizacyjny

Prof. dr hab. Włodzimierz Osadczy

Prof. Włodzimierz Osadczy, teolog, historyk, politolog. W latach 1998-2009 pracował w Instytucie Badań nad Polonią i Polonią KKUL, w latach 2006-2009 także w Instytucie Historii UMCS.

W latach 2009-2014 kierownik Zakładu Historii Rodziny w Instytucie Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL, a następnie (do 2023) w latach 2010-2020 profesor, a od 2021 adiunkt.

W latach 2010-2023 pracownik Katedry Stosunków Międzynarodowych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie, od 2016 do 2020 kierownik tej katedry.

W latach 2006-2009 był rektorem Europejskiego Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów.

W latach 2011-2019 dyrektor Ośrodka Studiów Europy Wschodniej Centrum Ucrainicum.

W latach 2016-2023 prezes Stowarzyszenia Instytut Pamięci i Dziedzictwa Pogranicza.

Członek Komisji Europy Wschodniej PAU. Główne obszary zainteresowań badawczych: stosunki polsko-ukraińskie, Kościół na terenach poradzieckich, Kościół unicki.

Przeprowadzi wykłady na temat cywilizacji Europy Środkowo-wschodniej oraz współczesnych tendencjom neobanderyzmu na Ukrainie.

Prof. dr hab. Thomas Stark

Prof. dr Thomas Heinrich Stark, filozof i teolog, studiował i pracował na uniwersytetach we Frankfurcie, Monachium, Düsseldorfie, Eichstätt, Heiligenkreuz.

Specjalizuje się w filozofia kultury i epistemologii, antropologii filozoficznej.
Jest konserwatywnym dysydentem, oskarża obecnego papieża o herezję.

Przeprowadzi wykład i konwersatorium na temat: “Związek między nauką a dyktaturą” w odniesieniu do reżimu koronawirusowego” oraz o herezjach w kościele katolicki.

Wolfram Schrems

Wolfram Schrems: teolog, filozof, wydawca, działacz na rzecz “Kultury Życia” Doradca naukowy i organizator organizacji HLI (Human Life International)

Liczne artykuły naukowe o tematyce historycznej, filozoficznej i teologicznej.

Specjalista ds. Analiz Islamu. Prelegent na wielu demonstracjach w koronakryzysie.

Przeprowadzi wykład o zagrożeniu islamem politycznym oraz instrumentalizowania pandemii do biokontroli globalistycznej.

13-14 Obiad

14-16 Blok ekonomiczny

Dyrektor Christian Zeitz

Były sekretarz partii Austriackiej Partii Ludowej ÖVP, prezes Instytutu Stosowanej Ekonomii Politycznej, ekonomista Austriackiej Szkoły w Ekonomii znający bezpośrednio Friedricha Augusta von Hayeka.

Przeprowadzi wykłady na temat teorii pieniądza i systemów finansowych w perspektywie austriackiej szkoły w ekonomii.

dr Agostina Lorenzini

Ekonomistka, 2020-2023 doktor nauk ekonomicznych Universidad Francisco Marroquin – Gwatemali.

Certyfikat IBM Data Science Professional 2015-2016 Magister ekonomii stosowanej.

Université Pantheon Sorbonne – Paryż I – Francja
2009-2014

Licencjat z ekonomii
Universidad del Salvador – Argentyna

WSPÓŁPRACOWNIK DATA SCIENCE I AI

Była częścią działu organizacyjnego banku narodowego. Wspierania z
Grupy Fintech i zadania Ryzyka Operacyjnego w austriackim banku centralnym.

Austriackie Centrum Ekonomiczne 2015-2016
KOORDYNATOR PROJEKTU

Fundacion International Bases 2013-2016
MENADŻER PROJEKTU

Acton Institute – Argentyna 2012
ASYSTENT PROGRAMU AKADEMICKIEGO

16-18 Blok geopolityczny

Dr Harvey Dzodin

dr. Harvey Dzodin. Po wybitnej karierze jako amerykański prawnik i w mediach amerykańskich dr Harvey Dzodin jest niezależnym felietonistą i komentatorem z siedzibą w Pekinie i w Wiedniu.

Opublikował ponad 350 felietonów w China Daily, Global Times i innych publikacjach, koncentrując się na sprawach międzynarodowych, mediach, sztuce i kulturze.

Dr Dzodin został mianowany przez byłego prezydenta USA Jimmy’ego Cartera na swojego prawnika w prezydenckiej komisji. Po nominacji Białego Domu i Departamentu Stanu USA został oddelegowany do Biura ONZ w Wiedniu. Przez ponad 20 lat był także dyrektorem i wiceprezesem ABC TV Network w Nowym Jorku.

Dr Dzodin jest w tej chwili starszym członkiem Center for China & Globalization, a także starszym konsultantem National Image Communication Research Center na Uniwersytecie Tsinghua.

Dr Dzodin uzyskał tytuł Juris Doctor na Harvard Law School w 1973 r. oraz tytuł magistra prawa na London School of Economics w 1974 r. W 1969 r. uzyskał tytuł Bachelor of Arts z wyróżnieniem na Michigan State University i ukończył Phi Beta Kappa. Dr Dzodin uzyskał tytuł radcy prawnego wydany przez stan Nowy Jork i stan Massachusetts. Został dopuszczony do wykonywania zawodu przed Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych.

Amerykański Instytut Biograficzny nazwał dr Dzodina jednym z „Wielkich Myślicieli XXI wieku”.

Przeprowadzi wykład o relacjach Europy z USA i Chin oraz niuansami dyplomacji.

Michael Werbowski

Michael Werbowski jest wiedeńskim reporterem, działaczem na rzecz dziedzictwa i organizatorem kampanii politycznych, który specjalizuje się w międzynarodowych zagadnieniach geopolitycznych. Ukończył studia na Uniwersytecie w Leeds w Wielkiej Brytanii i napisał pracę magisterską z postkomunistycznych studiów na temat rozszerzenia UE o narody „nowej” Europy Środkowej. Ukończył studia licencjackie na Wydziale Nauk Politycznych i Prawa (Uniwersytet w Nantes, Francja), a później spędził rok jako „etudiant libre” uczęszczając na zajęcia w Institut d’Etudes Politiques de Paris. W 1992 roku odbył letnie kursy z amerykańskiej polityki zagranicznej i zaawansowanego dziennikarstwa na Uniwersytecie Harvarda. W 1993 roku kandydował do parlamentu w kanadyjskich wyborach federalnych. Jest stypendystą Salzburg Global Seminar od 1996 r., a w 2004 r. otrzymał stypendium medialne w Wolfson College w Cambridge. W latach 1994-2000 mieszkał w Pradze jako reporter lokalnej prasy. Od 2000 do 2003 pracował w Meksyku jako korespondent czeskiego dziennika Lidove Noviny, współpracując z meksykańskimi mediami.

W 2005 roku wykładał w praskiej Anglo American College na temat etyki korporacyjnej i relacji w mediach. Jako reporter relacjonował i komentował kwestie związane z UE oraz rozszerzenie NATO dla znanego czeskiego dziennika Lidove Noviny i Prague Post. Pisał wiadomości i komentarze dla gazet, takich jak meksykański dziennik Excelsior i Tiempos del Mundo w Mexico City. W 2003 roku meksykański klub dziennikarzy uhonorował go wyróżnieniem za najlepszą relację w sprawie ochrony środowiska w sprawie kontrowersji zapory Chalillo w Belize.

Artykuły pana Werbowskiego zostały przetłumaczone z języka angielskiego na hiszpański i francuski w czasopismach, gazetach i witrynach internetowych na całym świecie. Ostatnio był redaktorem biznesowym w angielskim dzienniku The News w Meksyku. w tej chwili pracuje nad książką o byłym amerykańskim doradcy ds. polityki zagranicznej prezydenta Jimmy’ego Cartera (1977-81), dr. Zbigniewie Brzezińskim. Przez lata współpracował z kilkoma organizacjami pozarządowymi i organizacjami międzynarodowymi (ostatnio asystent delegacji OBWE państw członkowskich UE w Wiedniu).

Przeprowadzi wykład o zmianach geopolitycznych w świecie z uwzględnieniem polityki Kanady.

Algis Klimatis

Litewski myśliciel i autor książki “Europejski kontynentalizm. Gdzie Europa stoi w Transtlantyzmie, który stał się wątpliwy?”

Przedstawi swoją autorską koncepcję geopolityki kontynentalnej.

Samu Tamás Gergő

Samu Tamás Gergő, politolog, były poseł do węgierskiego parlamentu. 37-letni niezależny dziennikarz, niezależny członek sejmiku powiatu Békés i radny gminy Szarvas. Były asystent w Parlamencie Europejskim. Był członkiem delegowanym przez rząd Węgier Komitetu Regionów UE (Bruksela) i Kongresu Rady Europy (Strasburg). Samu koncentruje się na polityce bezpieczeństwa i historii stref konfliktów oraz walce o prawa mniejszości.

Przeprowadzi wykłady dotyczące geopolityki Węgier.

Michał Krupa

Michał Krupa – magister historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, w tej chwili na etapie doktoratu z nauk politycznych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Komentator, tłumacz, analityk. w tej chwili prowadzi podcast VotumTV: Heretics na YouTube. Publikowane w wielu wydawnictwach polskich i amerykańskich.

Poprowadzi wykłady i konwersatoria na temat amerykańskich służb specjalnych oraz różnicach między neokonserwatyzmem, paleokonserwatyzmem amerykańskim a konserwatyzmem europejskim.

Michał Specjalski

Michał Specjalski, politolog, geopolityk, absolwent prawa międzynarodowego i służby zagranicznej w Instytucie Prawa Międzynarodowego Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnik programu dla globalnych liderów Komisji Europejskiej i Rządu Republiki Korei na Uniwersytecie Konkuk w Seulu w Republice Koreii. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego 2012-2014. Wiceprezes fundacji dyplomacji publicznej Pantarey Fundacja 2014-2020. Ekspert na konferencjach Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w latach 2018–2023. Redaktor Naczelny Biuletynu Geopolitycznego i portalu www.geopoliti.org

Przeprowadzi wykład o geopolityce Polski, Chińskiej Republiki Ludowej oraz przeprowadzi dyskusje między uczestnikami bloku geopolitycznego i uczestnikami Szkoły.

18-19 Czas wolny

Czas wolny można wykorzystać na pracę w internecie

19-20 Kolacja

20-22 Networking

Wśród wykładowców profesorowie, doktorzy i eksperci z Austrii, Polski, Słowenii, Kanady z doświadczeniem pracy w organizacjach międzynarodowych jak OBWE czy ONZ oraz eksperci od UE i NATO.

Cennik:

Opcja minimalna: Koszt dla 1 osoby na 7 dni za nocleg z wyżywieniem i wykładami to 100 euro x7 dni + 333 euro za 2 wyjazdy czyli: 700 euro + 333 euro całość.

Opcja optymalna: Koszt dla 1 osoby na 14 dni za nocleg z wyżywieniem i wykładami to 100 euro x14 dni + 333 euro za 4 wyjazdy czyli: 1400 euro + 333 euro całość.

Opcja maksymalna: Koszt dla 1 osoby na 21 dni za nocleg z wyżywieniem i wykładami to 100 euro x21 dni + 333 euro za 6 wyjazdów czyli: 2100 euro + 333 euro całość.

Zgłoś się teraz:

Читать всю статью