Ks. bp Szal do alumnów: Wakacje to czas świadczenia o Chrystusie

naszdziennik.pl 3 часы назад

Będziemy odpoczywać, będziemy mieć czas wakacji, ale nie jest to czas zwolnienia się od formacji, od odpowiedzialności za to, żeby być świadkami Chrystusa – powiedział ks. abp Adam Szal podczas Eucharystii w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, która zakończyła rok akademicki 2024/2025.

Mszę świętą z metropolitą przemyskim koncelebrował ks. bp Krzysztof Chudzio, księża profesorowie i dziekani. Tego dnia swoje pierwsze dekrety ze skierowaniem do posługi wikariuszowskiej w parafiach odebrali księża neoprezbiterzy.

Metropolita przemyski rozpoczął homilię od wskazania na wyjątkowość przeżywanego momentu w życiu lokalnego Kościoła i seminarium.

– Gromadzimy się w ważnym momencie życia naszej archidiecezji, naszego seminarium. Tym momentem jest zakończenie pewnego etapu formacji, która tutaj przebiega poprzez przygotowanie do kapłaństwa – zauważył kaznodzieja.

Przywołując postać św. Jana Chrzciciela, ks. abp Szal podkreślił jego unikalne miejsce w liturgii oraz Boży zamysł towarzyszący mu od samego początku.

Na zakończenie ks. abp Adam Szal zwrócił się bezpośrednio do alumnów i wychowawców przemyskiego seminarium w kontekście zbliżającego się czasu letniego odpoczynku. Przestrzegł przed traktowaniem urlopu jako przerwy od życia duchowego i dawania świadectwa.

– Będziemy odpoczywać, będziemy mieć czas wakacji, ale nie jest to czas zwolnienia się od formacji, od odpowiedzialności za to, żeby być świadkami Chrystusa – powiedział arcybiskup.

– Wakacje niech będą więc czasem działania w mocy Ducha Świętego, w służbie Bogu i ludziom – dodał na koniec metropolita, zachęcając do wiernego realizowania misji chrześcijańskiej w codziennym życiu, domach rodzinnych i parafiach.

APW, KAI

Читать всю статью