W dniach 30 czerwca – 1 lipca 2026 r. odbędzie się Konferencja audytorów wewnętrznych z działu administracji rządowej – obrona narodowa z udziałem przedstawicieli Komitetu Audytu. Udział zapowiedział przewodniczący Komitetu Audytu, sekretarz stanu w MON Paweł Zalewski.
Podczas pierwszej sesji eksperckiej odbędą się warsztaty dotyczące zarządzania ryzykiem w praktyce audytora wewnętrznego, prowadzone przez Radcę Prezesa Najwyższej Izby Kontroli Panią Małgorzatę Humel – Maciewiczak. Druga sesja zostanie przeprowadzona przez Panią Małgorzatę Żukowską i ppłk Kazimierza Adamczyka z Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberprzestrzeni i dotyczyć będzie cyberhigieny oraz wykorzystania COPILOT w pracy audytora.
Drugi dzień poświęcony zostanie na omówienie doświadczeń wynikających z realizacji funkcji audytu wewnętrznego w dziale administracji rządowej – obrona narodowa. Obserwacje i wnioski z obszaru audytu przedstawi dyrektor Biura Audytu Wewnętrznego MON Pan Artur Subocz. O audycie śledczym w praktyce opowie audytor wewnętrzny z Agencji Uzbrojenia Pan Mieczysław Magierski. Dobre Praktyki w czynnościach doradczych zostaną zaprezentowane przez audytora wewnętrznego BAW MON Panią Anettę Sumpor-Kosiek. Audytor wewnętrzny z Dowództwa Operacyjnego RSZ Pan Jacek Malesa omówi szanse i zagrożenia w realizacji planu audytu. Tematem wystąpienia audytora wewnętrznego z Wojskowej Akademii Technicznej Pani Barbary Naleszkiewicz będzie świadczenie socjalno – bytowe dla pracowników resortu obrony narodowej z nadanymi pracowniczymi przydziałami mobilizacyjnymi na przykładzie realizowanego zadania audytowego. O roli audytu w kontroli zarządczej i kontroli zarządczej w audycie opowie audytor wewnętrzny BAW MON Pani Barbara Bartkowska.











