1 lipca Islandia formalnie rozpocznie prezydencję w Radzie Państw Morza Bałtyckiego; kierowanie pracami tej grupy przejmie od Polski.
Przewodnictwo w Radzie Państw Morza Bałtyckiego trwa rok; Polska rozpoczęła je 1 lipca 2025 roku, zastępując Estonię. Pod koniec maja br. Polska zorganizowała w Sopocie i Gdyni 23. Sesję Ministerialnej RPMB, na której podsumowała efekty swojego przewodnictwa w Radzie.
Warszawa przekazała też symbolicznie kierowanie pracami w RPMB Islandii, ale formalnie Reykjavik rozpocznie swoją prezydencję 1 lipca.
JG, PAP










![Chełmski policjant ukarany mandatem. Nieoznakowanym radiowozem zderzył się z innym autem [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-chelmski-policjant-ukarany-mandatem-nieoznakowanym-radiowozem-zderzyl-sie-z-innym-autem-zdjecia-1782580744.jpg)

