GRUPA WB na II targach POLSECURE

wbgroup.pl 1 год назад

GRUPA WB zaprezentowała na II Międzynarodowych Targach POLSECURE zaawansowane rozwiązania w branży bezpieczeństwa, komunikacji i systemów zarządzania operacjami. Opracowane przez polskich konstruktorów systemy można było zobaczyć w hali F na stoiskach F-17 i F-27. GRUPA WB po raz kolejny została Partnerem Strategicznym wydarzenia organizowanego przez Targi Kielce.

Na POLSECURE zadebiutowały nowe rozwiązania GRUPY WB w tym Mobilne Centrum Zarządzania Kryzysowego i Łączności Dyspozytorskiej oraz pojazdowy rejestrator wideo SmartICVLite.

Nasze stoiska na targach w Kielcach odwiedzili liczni goście polscy i zagraniczni. Mogliśmy zaprezentować najnowsze systemy łączności, bezpieczeństwa publicznego i drogowego między innymi Komendantowi Głównemu Policji, przedstawicielom Straży Granicznej, Głównej Inspektoratu Transportu Drogowego, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa i innych służb mundurowych.

Mobilne Centrum Zarządzania Kryzysowego i Łączności Dyspozytorskiej

Warszawska spółka MindMade jest centrum technologicznym GRUPY WB w obszarze specjalistycznych rozwiązań teleinformatycznych dla służb bezpieczeństwa publicznego. Po raz pierwszy w stolicy województwa świętokrzyskiego przedsiębiorstwo zaprezentowało Mobilne Centrum Zarządzania Kryzysowego i Łączności Dyspozytorskiej. To rozwinięcie pokazywanego już wcześniej Zintegrowanego Systemu Łączności Dyspozytorskiej i Zarządzania Kryzysowego PIK-MC.

Mobilne rozwiązanie powstało w celu umożliwienia sprawnej koordynacji działania służb podczas akcji ratunkowych i kryzysowych w rejonach trudno dostępnych i pozbawionych infrastruktury telekomunikacyjnej. Zabezpiecza system komunikacji i tworzy sieć łączności krytycznej, zgodną z międzynarodowymi standardami Mission Critical 3GPP.

System opracowany przez MindMade jest też centrum dyspozytorskim dla służb odpowiedzialnych za ochroną i ratowanie ludności cywilnej – straży pożarnej, pogotowia, jak też formacji mundurowych. Mobilne Centrum może być również zintegrowane z satelitarnymi systemami łączności i transmisji danych. Dzięki temu może być wykorzystywane podczas misji zagranicznych niezależnie od lokalnej infrastruktury łączności.

Warszawska spółka GRUPY WB pokazała na POLSECURE również System Zarządzania Zintegrowanymi Operacjami, Platformę Integracji Komunikacji PIK, System Cyfrowej Ochrony Granic i Infrastruktury Krytycznej AMSTA, System pasywnego monitorowania i analizy sygnału komórkowych sieci teleinformatycznych WINES i Rozszerzony System Świadomości Sytuacyjnej Ratownika R3SR.

SmartICVLite i SmartEye ST-1

Na POLSECURE miała miejsce premiera innowacyjnego rozwiązania dla służb mundurowych – SmartICVLite. Spółka PolCam Systems, będąca wiodącym w GRUPIE WB ośrodkiem rozwijającym systemy bezpieczeństwa drogowego zaprezentowała w Kielcach rejestrator wideo do użytku w pojeździe. Urządzenie zostało stworzone w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach i skuteczniejszej egzekucji przepisów ruchu drogowego.

SmartICVLite pozwala na jednoczesne śledzenie do 256 pojazdów i operowanie na drogach trójpasmowych. Może być jednocześnie prędkościomierzem kontrolnym jak i urządzeniem radarowym. SmartICVLite ma różne opcje pomiaru prędkości, w tym radar mapujący z głowicą 3D i jest wyposażony w kamerę DualHD. Urządzenie charakteryzuje się modułową konstrukcją i łatwo się go instaluje w dowolnym pojeździe. Nagrania wideo są przechowywane na wymiennym dysku SSD.

Spółka PolCam Systems pokazała także radar prędkości SmartEye ST-1. To nowoczesne urządzenie o zaawansowanej charakterystyce technicznej i funkcjonalności, wyposażone w głowicę 3D. SmartEye ST-1 umożliwia jednoczesne śledzenie do 32 pojazdów poruszających się z prędkościami do 320 kilometrów na godzinę na sześciu pasach ruchu w dwóch kierunkach.

Radar jest wyposażony rozwiązania analityczne pozwalające na odczyt tablic rejestracyjnych samochodów z blisko stu państw. Analityka wideo pozwala na określanie koloru, marki a choćby modelu pojazdu. Smarteye ST-1 może być wykorzystywany do pracy w warunkach polowych lub w instalacjach stacjonarnych. Radar jest wykorzystywany w dwudziestu państwach.

Na stoisku GRUPY WB znalazły się także system automatycznego nadzoru ruchu drogowego Smarteye MT-1, jak i system automatycznej analizy obrazu SVAN (ANPR).

Inne rozwiązania dla służb

GRUPA WB jest ściśle kojarzona z najnowocześniejszymi rozwiązaniami łączności dla wojska i służb mundurowych. W Kielcach nie mogło zabraknąć urządzeń oferowanych przez największego polskiego producenta radiostacji taktycznych – gdyńskiej spółki RADMOR. Na stoisku GRUPY WB pokazana zostanie radiostacja krótkofalowa SENTRY-H, która może być podstawą narodowej łączności kryzysowej dalekiego zasięgu, a także inne urządzenia komunikacyjne przeznaczone dla służb mundurowych.

W Kielcach można było zobaczyć systemy bezzałogowe FlyEye i Warmate. To rozwiązania od lat wykorzystywane przez Wojsko Polskie, Straż Graniczną i inne krajowe służby mundurowe, a także użytkowników zagranicznych. Opracowane przez polskich inżynierów zaawansowane bezzałogowce skutecznie działają i w pełni sprawdziły się w najtrudniejszych warunkach – wojny pełnoskalowej.

System FlyEye powstał w gliwickiej spółce GRUPY WB – Flytronic. Za rozwój amunicji krążącej Warmate, wprowadzonej do uzbrojenia państw Sojuszu Północnoatlantyckiego i nie należących do tej organizacji odpowiedzialna jest spółka wiodąca Grupy – WB Electronics.

Читать всю статью