Polska

Żołnierze wysłani na spotkanie z Agnieszką Holland. Decyzję podjęto „na podstawie pisma zadaniowego przełożonych”

opublikowano:
AW_szczesny_19102018_014.webp
(fot. Fratria/ Andrzej Wiktor)
Ktoś w MON i Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych wpadł na pomysł zorganizowania spotkania żołnierzy z przedstawicielami "kultury wyższej". Specyficznymi przedstawicielami, dodajmy. W ramach realizacji wspomnianego zadania, Warszawską Brygadę Pancerną skierowano do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, na debatę z udziałem m. in. Agnieszki Holland. O sprawie poinformował portal niezależna.pl, a alarm na portalu X w tej sprawie podniósł Marszałek Sejmu Krzysztof Bosak.

- Rzecznik @1WBPanc potwierdził, że żołnierze tej brygady zostali, na podstawie poleceń z góry z @DGeneralneRSZ , wysłani na spotkanie w Muzeum Polin na spotkanie o Janie Karskim z udziałem Agnieszki Holland, reżyserki znanej z filmu szkalującego @Straz_Graniczna. Taka decyzja to absurdalne polityczne uprzedmiotowienie żołnierzy, które nigdy nie powinno mieć miejsca. Szef @SztabGenWP, szef @MON_GOV_PL i @prezydentpl powinni stanąć w obronie żołnierzy przed angażowaniem ich w roli publiczności na wydarzeniach skompromitowanych atakowaniem munduru postaci. Żołnierze zaś powinni mieć prawo postąpić zgodnie z honorem i solidarnie z kolegami służącymi na granicy, czyli wygwizdać lewicową reżyserkę i osoby współuczestniczące w tym nadużyciu - napisał na portalu X marszałek Sejmu, Krzysztof Bosak.

Polityk zareagował na tekst opublikowany na portalu niezalezna.pl, w którym czytamy:

- Grupa żołnierzy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej została skierowana na spotkanie, którego gościem była słynąca z oczerniania obrońców polskiej granicy Agnieszka Holland. Polecenie przyszło z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Autorzy opisują kulisy wydarzenia, które odbyło się 16 kwietnia w Muzeum Polin. Zaproszono na nie polityków, m. in. Aleksandra Kwaśniewskiego i działaczy związanych z Platformą Obywatelską. Jednym z elementów programu była debata, którą prowadził Jacek Żakowski, a wzięła w niej udział m. in. Agnieszka Holland. 

Publiczność stanowili - ściągnięci na to spotkanie rozkazem dowództwa - żołnierze, którzy mieli stanowić większą część widowni. 

Jak wyjaśnił cytowany przez niezalezna.pl rzecznik prasowy Brygady, wysłano ich „na podstawie pisma zadaniowego przełożonych”.

- Warto przypomnieć, że 1. Warszawska Brygada Pancerna brała udział w działaniach zabezpieczających granicę z Białorusią. To właśnie w tej jednostce służył śp. sierżant Mateusz Sitek, który zginął na służbie podczas incydentu na granicy - w takich słowach do zdarzenia odniósł się prowadzony na portalu X profil poświęcony pracy służb mundurowych.

źr. wPolsce24 za X/niezalezna.pl

Polska

Kosiniak-Kamysz o skandalicznej wystawie w gdańskim muzeum. "Nie służy polskiej pamięci"

opublikowano:
AWIK6739 (2) (1).webp
(fot. Andrzej Wiktor\Fratria)
Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował skandaliczną wystawę w Muzeum Gdańska. Nie ukrywał, że nie podoba mu się pomysł jej organizacji.
Polska

Prezydent ułaskawił Bąkiewicza. Chodzi o karę za „Babcię Kasię”

opublikowano:
AW_Ustawa447_25022019_07.webp
Lider Ruchu Obrony Granic Robert Bąkiewicz (Fot. Fratria/Andrzej Wiktor)
Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o darowaniu kary Robertowi Bąkiewiczowi - przekazała prok. Anna Adamiak, rzecznik pasowa Prokuratora Generalnego. Chodzi o wyrok za naruszenia nietykalności cielesnej agresywnej aktywistki znanej szerzej jako „Babcia Kasia”.
Polska

Tak rząd chroni teścia swojej funkcjonariuszki. Wymazany z listy zbrodniarzy

opublikowano:
1994495_4.webp
Sznepf usunięty z listy zbrodniarzy (fot. wPolsce24)
Ofiary Obławy Augustowskiej pozbawiono najpierw życia, a potem prawa do chwały. W domu Turka w Augustowie otwarty został Dom Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. To miejsce, które upamiętnia największą zbrodnię dokonaną na Polakach po II wojnie światowej. Niestety zabrakło nazwiska komunistycznego zbrodniarza.
Polska

Obrzydliwy atak Onetu na siostrę Mateusza Morawieckiego

opublikowano:
1994365_6.webp
Teresa Gaj odpowiada na skandaliczny atak Onetu na siostrę Mateusza Morawieckiego (fot. wPolsce24)
Wstrętny paszkwil - tylko tak można określić artykuł Onetu, w którym niemiecko-szwajcarski portal informuje o rzekomym wykorzystywaniu przez siostrę Mateusza Morawieckiego byłej żołnierz Armii Krajowej Teresy Gaj. Sama kombatantka przesłała do naszej redakcji list, w którym zaprzecza skandalicznym oskarżeniom redaktora Jacka Harłukowicza.
Polska

Sawicki uderza w rząd Tuska i spółki. "Pracują tam ludzie dla zewnętrznych koncernów"

opublikowano:
1994527_5.webp
Marszałek senior Marek Sawicki był gościem redaktora marka Pyzy (fot. wPolsce24)
- W spółkach związanych z energetyką, z sektorem paliwowym, mamy tak hamujących ludzi, którzy mam wrażenie, że pracują bardziej dla zewnętrznych koncernów energetycznych, niż dla państwa polskiego i dla polskich spółek - mówił w rozmowie z Markiem Pyzą poseł PSL Marek Sawicki.
Polska

Prawie milion złotych za pobyt pracowników ministerstwa klimatu i środowiska w Brukseli. Gigantyczne pieniądze na luksusowy hotel

opublikowano:
_MIL4194_Wycinka.webp
(fot. Fratria/ Liudmyla Kazakova)
Luksusowy samochód czy mieszkanie w centrum Warszawy? Na takie zbytki można byłoby wydać to, na co poszły publiczne pieniądze w kwocie: 874 tys. zł. Tyle miały kosztować pobyty pracowników MKiŚ w luksusowym hotelu w Brukseli. To równowartość 1750 noclegów.