Rząd Danii zapowiedział we wtorek dołączenie
do międzynarodowej misji w cieśninie Ormuz, mającej gwarantować swobodny przepływ tankowców. Jednocześnie zdecydowano
o otwarciu duńskiej ambasady w Teheranie.
Jak przekazał minister obrony Danii Jeppe Bruus,
duński wkład składać się będzie z oficerów sztabowych, tłumaczy, a także „elementu cybernetycznego”.
Bruus nie podał liczby żołnierzy.
AB, PAP











