Dania wyśle do cieśniny Ormuz oficerów sztabowych i drony

naszdziennik.pl 2 часы назад

Rząd Danii zapowiedział we wtorek dołączenie
do międzynarodowej misji w cieśninie Ormuz, mającej gwarantować swobodny przepływ tankowców. Jednocześnie zdecydowano
o otwarciu duńskiej ambasady w Teheranie.

Jak przekazał minister obrony Danii Jeppe Bruus,
duński wkład składać się będzie z oficerów sztabowych, tłumaczy, a także „elementu cybernetycznego”.
Bruus nie podał liczby żołnierzy.

AB, PAP

Читать всю статью